Junioři dali Kometě bůra

12.03.2010 · Růžena Raszková
V druhém utkání osmifinálové série porazili třinečtí junioři svého soupeře 5:0, i když utkání podle slov trenéra sehráli velmi mizerně. Kometa držela s Oceláři krok celé dvě třetiny, až v poslední dvacetiminutovce nasázeli domácí Brnu čtyři branky a rozhodli o svém postupu do čtvrtfinále. Předpokládaným soupeřem je HC Slavia Praha.
OF2, pátek 12.3.2010
5:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 4:0  Branky a nahrávky: 30. Měrka (Martyčák, Böhm), 41. Mičulka (Bajtek), 42. Špaček, 53. Rapáč (Špaček), 58. Ostřížek (Rufer, Toman J.) . Vyloučení: 7:5, navíc Petr Štěpánek (KOM) 10 min za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 55:35. Průběh utkání: 5:0.
Boška - Roupec Gottwald, Špaček, Toman J., Pavlík, Kania, Chvostek F. - Hegyi, Mičulka, Bajtek, Martyčák, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Ostřížek, Palička, Toman M., Rapáč.
Matoušek - Štindl, Sova, Zitka, Vozdecký, Lysoň, Svoboda - Štěpánek, Hnilička, Stehlík, Daniška, Komínek, Zemánek, Juráň, Brzobohatý, Popolanský, Novotný.

Utkaní se dostalo do varu hned od začátku, když nedočkavý Pavlík chtěl střílet na soupeřovu branku a puk skončil někde v ochranné síti. Třicet vteřit od vhození úvodního buly už seděl na trestné Štindl, který musel hákovat břed brankou, aby zabránil nejhoršímu. Třinec rozpoutal přesilovkový kolotoč, ale proti třinecké převaze stála velká bojovnost a obětavost Komety .

Kometa se zřídka dostala z obranného pásma, ale i přesto si vytvořila několik šancí. Stehlík přebral puk od protihráče těsně před třineckým brankovištěm a jeho střela rozezvonila kovovou konstrukci branky a Brzobohatý vyjel ze třetiny a od modré trefil Boškovu lapačku. Skvěle chytající Matoušek musel čelit pokusům Paličky a následně hned Rapáče, který se snažil propasírovat puk pod betony brněnského brankáře. I když šance střídala šanci na každé straně, do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhém dějství dnešního utkání jsme na ledě sledovali sice vyrovnaný hokej, ale plný nepřesností na obou stranách. V polovině utkání Martyčák objel branku Komety a nahrál Svatopluku Měrkovi a ten se nemýlil. V 38. minutě Popolansnký uháněl sám na třineckou branku, byl nepěkně faulován Pavlíkem. Sudí nařídil trestné střílení, které ovšem Hnilička neproměnil a puk jen přeletěl těsně nad horní tyčí brněnské branky. Hosté se snažili vyrovnat stůj co stůj, ale nepomohly jim ani tři po sobě jdoucí přesilové hry.

Dvojnásobný počet střel vůči Brnu přinesl v poslední třetině Ocelářům ovoce. Hned v prvních dvou minutách překvapili třinečtí junioři Kometu dvěmi rychlými brankami. Nejdříve Bajtek od modré poslal puk Lukáši Mičulkovi a ten z pravého kruhu snadno překonal Matouška. Hned na to Štěpán Špaček překonává brněnského brankáře mezi betony po zemi potřetí. Hosté se stále nevzdávali, ale na domácí byli krátcí. V 53. minutě při signalizovaném trestu se trefil nad Matouškovu lapačku Branislav Rapáč. V 58. minutě Rufer vyjížděl z rohu, počkal si až mu sjede do střelecke pozice David Ostřížek a poslal mu přesný pas. Jmenovaný útočník udělal poslední tečku za dnešním utkáním.