Junioři berou dva body, rozhodly nájezdy

26.02.2022 · Redakce
Svěřenci trenéra Muchy proti lídrovi skupiny z Plzně dlouho drželi dvougólový náskok, nakonec musely rozhodnout až nájezdy. Vítězný gól si do statistik připsal Petr Ullrych, brankář Jakub Klimek se zase blýskl 56 úspěšnými zákroky.
A5, sobota 26.2.2022
Plzeň
5:4sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:0, 0:0, 2:4 - 0:0  Branky a nahrávky: 3. Kozlík (Ramik, Marcinko), 11. Ullrych (Haas, Andrle), 42. Geidl (Haas, Ullrych), 56. Matěj (Pětník), rozh. náj. Ullrych – 49. D. Soukup (Marcel, Slanina), 51. Ženíšek (Marcel, Eremiáš), 57. Dáňa (Marcel), 58. Marcel (Ženíšek, Hamšík). Rozhodčí: Koziol, Maršálek – Axman, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 30:60. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
HC Škoda Plzeň: Němeček – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, D. Soukup, Slanina, Marcel, M. Soukup, Pešek, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa

Do sobotního zápasu vstoupili aktivněji hostující mladíci, po faulu Adama Eremiáše ale dostali k dispozici první početní výhodu Oceláři. A trestali. Nejproduktivnější hráč Třince Michal Ramik dostal puk do předbrankového prostoru, odkud ho za záda plzeňského brankáře uklidil připravený Matěj Kozlík. Vzápětí si přesilovou hru zahráli i hosté, a přestože bylo před Klimkem několikrát pořádně rušno, překonat třineckého brankáře se indiánům nepovedlo.

Sotva se do hry vrátil vyloučený Filip Hrůzek, otevíraly se dvířka na druhé straně. A Oceláři se dočkali druhého gólu. Oskar Haas zachytil puk před modrou čárou, poslal ho napříč pásmem Petru Ullrychovi a ten z levé strany neváhal. O navýšení třineckého náskoku se pak několikrát snažil Jonáš Jobánek, útočník s číslem 57 na dresu ale neměl střelecky svůj den. Na straně Plzně hrozil zejména Ženíšek, který se v rychlosti protlačil k domácí brance, tam ale nedokázal překonat ležícího brankáře soupeře.

Druhá třetina odstartovala fair play gestem Oskara Haase. Třinecký útočník u rozhodčího odvolal trest pro plzeňského hráče a sklidil potlesk. Hosté byli v prostřední části střelecky jednoznačně aktivnější, spoustu ran ale Oceláři zastavili ještě před gólmanem. Tak jako třeba Antonín Kareš po obětavém bloku v osmadvacáté minutě. Jakubu Klimkovi mezi třemi tyčemi ale pomáhala i branková konstrukce, která zastavila ránu Tomáše Pánka. A když pak v brejku neuspěl ani Jan Slanina, šli Oceláři do kabiny znovu s dvoubrankovým náskokem.

Poslední dvacetiminutovka byla na góly zcela nejbohatší. A jako první znovu udeřil Třinec. Oskar Haas naservíroval puk na levou stranu Nico Geidlovi a ten zamířil do černého. Po špatném střídání Plzně a trestu pro hráčskou lavici to pak Oskar Haas zkoušel i sám, po parádní kličce a zbavení protihráče ale Josefa Němečka nepřekonal. Plzeň pak do hry vrátil povedený úsek v polovině třetiny. Signalizovanou výhodu nejprve v gól na 3:1 proměnil Dominik Soukup a o chvíli později se do listiny střelců zapsal i Adam Ženíšek, který přesně zakončil přečíslení dva na jednoho.

Hosté po kontaktní brance ještě více ožili, překonat výborného Jakuba Klimka v brance Ocelářů se jim ale nedařilo. Při hře ve čtyřech navíc projel až do útočného pásma Pavel Matěj a svižnou ranou vrátil Třinci dvougólový náskok. Ani ten ale nakonec nestačil. Indiáni to v závěru dvakrát riskli se hrou bez brankáře a byli dvakrát odměněni. Přesnou přihrávku nejprve proměnil v gól Josef Dáňa a po střele od modré srovnal na 4:4 Marcel Marcel.

Za vyrovnaného stavu se tedy šlo do prodloužení, které mohl rychle utnout třinecký Michal Ramik. Útočník Ocelářů se ocitl zcela sám před Josefem Němečkem, minisouboj ale skončil vítězstvím plzeňského brankáře. Když pak Třinec ubránil oslabení po vyloučení Richarda Pětníka, bylo jasné, že rozhodnout budou muset nájezdy.

Dovednostní disciplína sedla více třineckým mladíkům. Jako první sice skóroval plzeňský Dominik Soukup, pak už ale indiáni mlčeli. Na straně Ocelářů se naopak prosadili Oskar Haas s Petrem Ullrychem a zajistili Třinci druhý bod.