Junioři berou bod po prohře v nájezdech

08.03.2012 · Daniel Ježek
Také NOEN extraliga kvapně míří do finiše. V dnešním předposledním kole se svěřenci trenérů J. Juříka a A. Macha postavili proti týmu z Kladna. Vyrovnané utkání, kde nejprve vedli hosté, poté zase domácí, nakonec dospělo k nájezdům, ve kterých byli Šťastnější kladenští Rytíři.
43., čtvrtek 8.3.2012
Kladno
2:3sn
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 28. Kapica (Kurzok), 37. Hurtík (Juhász, Teper) - 2. Knotek (Čurda), 54. Dalecký (Redlich, Kužel), nájezd Dalecký. Rozhodčí: Fiala - Mikler, Mrákava. Vyloučení: 6:3, navíc Bajtek (TRI) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 174. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Hollý - Pargáč, Hurtík, Repe, Kurzok, Teper, Burzala, Macháček, Bezuška - Ižacký, Bajtek, Kasperlík, Juhász, Diviš, Bumbál, Hegyi, Kapica, Kajaba, Chomič
Sýkora - Homer, Kužel, Redlich, Kalla, Vodák, Čurda - Znamenáček, Strnad, Bernat, Gottlieb, Knotek, Dalecký, Tomáš, Vyšín

Vstup do utkání se mnohem lépe povedl hostujícím Rytířům. Ti od úvodního buly nepouštěli Oceláře z obranné třetiny, jejich snažení navíc korunovala rychlá branka. O tu se ve druhé minutě postaral Tomáš Knotek, který střelou mezi Hollého betony otevřel skóre zápasu. Aktivnější i nadále byli Kladenští, jejich další šance však končily na brankáři Třince. Oceláři se pomalu dostávali do tempa, po uplynutí poloviny první dvacetiminutovky to byli oni, kdo diktoval tempo hry.

V patnácté minutě mohli srovnat Bajtek, nebo Bumbál, ani jeden ale nedokázal překonat dosud stoprocentního brankáře Sýkoru. Oceláři i nadále pokračovali v aktivní hře, ta jim přinesla ovoce po první přestávce. Sedmadvacátá minuta – srovnání stavu na 1:1. Damian Kapica sebral puk, projel polovinu kluziště a pak nezjištnou střelou poslal puk přesně do levé šibenice kladenské branky. Bránkář Sýkora byl v tu chvíli bezmocný. Hra poté trochu ubrala na atraktivitě, důvodem byly časté nepřesnosti, které byly k vidění na obou stranách.

Gólové přílěžitosti tak přicházely jen sporadicky, většina střel totiž končila svou pouť ještě před dosažením brankoviště. To ale změnila sedmatřicátá minuta. Třinečtí v tu chvíli hráli přesilovku, když se Slezané dokázali dostat do vedení. Kotouč se dostal na modrou, odkud pálil Pavel Hurtík. Třinecký bek poslal puk k levé tyči, hostující brankář byl opět bez šance. V závěru prostřední dvacetiminutovky se ještě hosté pokusili o srovnání stavu, střela z posledních pěti vteřin ale brankáře Hollého nijak nepřekvapila.

Poslední dvacetiminutovka nepřinesla tak atraktivní hokej, jako předcházející dvě periody. Oba celky produkovaly nepřesnosti, na první střelu se muselo čekat plných pět minut. Hosté mohli srovnat stav po odehrání sedmi minut, nabídnutou přesilovku ale využít nedokázali. Na větší šanci jsme tedy museli čekat do čtyřiapadesáté minuty. Kladno hrálo přesilovku, když se po střele Lukáše Kužela na brankovišti prosadil Jan Dalecký. Ten uplatnil svůj důraz a procedil puk za Hollého záda.

Do konce základní hrací doby se už nic zajímavého neurodilo, rozhodnout tedy muselo prodloužení. Hned v jeho úvodu dostali obrovskou příležitost hosté, jmenovitě Jakub Strnad. Ten po faulu Repeho dostal příležitost trestného střílení, které ale střelou do betonů třineckého brankáře neproměnil. Ke slovu se dostaly samostatné nájezdy. V první sérii nejprve proměnili jak Hegyi, tak Čurda. Rozhodující nájezd měl na svědomí Jan Dalecký, který vymíchal brankáře Hollého a zasunul puk do branky. A protože Kapica poté neproměnil, radují se ze zisku dvou bodů Kladenští.

Jiří Juřík (Oceláři Třinec): Byl to pěkný zápas, který rozhodla naše nedisciplinovanost v poslední třetině a nešťastná branka. Nájezdy pak jsou loterie, šťastnější v nich byli hosté.