Junior Šilar: Věřím, že doma jsme velice silný tým

11.11.2022 · Šárka Kolková
V uplynulém týdnu odehráli zápasy na ledě Zlína a Olomouce, pak juniorskou soutěž přerušila reprezentační přestávka. Ve velké formě se po návratu do sestavy prezentoval zejména útočník Tomáš Šilar, který se do Třince před letošní sezonou přesunul z Chomutova.

V říjnu jsi skoro tři týdny vinou nemoci stál, po návratu do sestavy sis ale ve čtyřech zápasech připsal devět bodů. Cítíš se ve formě? A chyběl ti hokej hodně?

Určitě ano. Jsem za to rád, že se mi takto daří. Snad v takových výkonech budu pokračovat. Zhruba po týdnu nicnedělání mi hokej začal chybět, stejně jako kluci.

Sledoval jsi tým i v průběhu zdravotní neschopnosti?

Je samozřejmost, že jsem kluky sledoval i přesto, že jsem do utkání nemohl přímo zasáhnout.

V letošní sezoně to máte výsledkově hodně nahoru a dolů. Čím to?

Upřímně z velké části nevím, čím to je. V této soutěži má každý tým kvalitu a zápas od zápasu je jiný.

Co bylo špatně ve Zlíně, kde jste sice rychle vedli 3:0, ale nakonec získali jen bod?

Mysleli jsme si, že za stavu 3:0 je výsledek hotový. Zlín nás přesvědčil o opaku. Od půlky zápasu jsme přestali hrát naši hru a takhle to dopadlo. A nakonec jsme brali jen bod.

Asi největším problémem je počet dvouminutových trestů, na druhou stranu jste v situaci čtyři na pět dali nejvíce gólů. Může to být i tím, že si dopředu hodně věříte?

Je to tak. Zbytečně jsme mockrát vyloučeni a pak nás takové chyby stojí zapasy. Myslím si, že máme jako tým velkou kvalitu a určitě si dopředu věříme.

Proč se ale nedaří disciplínu zlepšit?

Taková věc by mě taky zajímala, ale říkáme si to před každým zápasem, že nemůžeme být pořád trestáni.

Zápas v Olomouci byl o dost jiný. Na střely to sice po první třetině bylo 13:11, na góly ale 5:2. Bylo už tehdy rozhodnuto?

Z mého pohledu za stavu 5:2 byl výsledek rozhodnutý. Gólů jsme ale mohli přidat daleko víc. Soupeře jsme ve třetí třetině k puku prakticky nepouštěli.

Pojďme ještě k tobě osobně. Do Třince ses před sezonou přesunul z Chomutova. Jak ke stěhování skoro přes celou republiku došlo?

Psal mi Lukáš Havlíček, že má o mě zájem Třinec a jestli bych nechtěl jet s nimi na turnaj. Neodmítnul jsem a ihned po turnaji jsem byl rozhodnutý, že se připojím k Ocelářům.

Za sebou máš prvních pár měsíců pod Javorovým. Co říkáš na tým a prostředí?

Začátky byly hodně těžké, ale teď je situace super. Kluci mě vzali dobře a za to bych jim chtěl poděkovat. A nejvíc jsem si sedl s Matějem Kozlíkem. Rozumíme si jak na ledě, tak i mimo něj. Prostředí je skvělé a mám tu vše, co k hokeji potřebuji.

Jak se ti hraje pod taktovkou trenérů Muchy a Juříka?

Hraje se mi pod trenéry dobře a myslím si, že oba mají kvalitu s velkými zkušenostmi.

Vaše zápasy často sleduje i prezident klubu Ján Moder. Jak to vnímáš?

Je skvělé, že i samotný prezident klubu nás chce podpořit. Myslím si, že se chce každý v týmu ukázat v nejlepším světle.

Následuje reprezentační přestávka. Jak naložíš s volným časem?

Určitě si chci odpočinout. Pojedu do Chomutova za rodinou a samozřejmě i za kamarády, se kterými jsem hrával.

Po ní přijde na řadu pět domácích zápasů. Ideální příležitost nakopnout se k nějaké bodové šňůře?

Věřím, že doma jsme velice silný tým. Doufám, že minimálně dvanáct bodů uděláme.