Junior Oskar Haas: Tři výhry jsou super, ale nesmíme přestat pracovat

12.09.2022 · Šárka Kolková
Třinečtí junioři za sebou mají další úspěšný týden. Mladí Oceláři se poprvé představili doma, a to ve velké parádě. V pátek zdolali Spartu 4:2, následující den po velkém dramatu vyhráli 6:4 nad Plzní. V obou zápasech byl jasně vidět Oskar Haas, který svými výkony na ledě učaroval každému. Třinecký snajpr má po čtyřech kolech na kontě devět kanadských bodů a jasně si svými výkony říká o pozornost nejen ve Frýdku-Místku.

Oskare, za vámi jsou první zápasy juniorské extraligy. Jak hodnotíš start soutěže?

První utkání nám moc nevyšlo, ale naštěstí hned druhý den v Brně jsme ukázali naši sílu a vyhráli. Trošku jsme se uklidnili a získali klid.

Když se ohlédneme za utkáním proti Spartě, dali jste dva rychlé góly a třetí dokonce ve vlastním oslabení. V krátkém sledu pak ale dvakrát udeřili i Pražané a jen krok jim chyběl od vyrovnání. Co se ve vaší hře zlomilo?

Souboj se Spartou jsme začali výborně. Dali jsme rychlé góly, ale pak jsme trošku pustili Spartu do zápasu. Naštěstí jsme dali gól v oslabení, který nás vrátil zpátky do té hry, kterou chceme hrát.

Naopak utkání s Plzní nabralo opačný spád. Po první třetině jsme prohrávali 0:2 a poté 2:3, 3:4. Ale zaveleli jste obratu a nakonec vyhráli 6:4. Co bylo spouštěčem ke změně?

S Plzní to byl výborný zápas. Naštěstí jsme ho zvládli. Konec první třetiny nám trošku utekl, ale pak jsme dali rychlé góly na 2:2. Sice jsme pak dostali branku na 2:3, ale vždycky jsme se na soupeře dotáhli. Na konci jsme zápas dostali na naši stranu.

A po prvních dvou týdnech máte na kontě tři výhry a jednu porážku. Co říkáš na spoluhráče?

Myslím, že tři výhry jsou super, ale nesmíme přestat pracovat. Je to zatím jen začátek soutěže. Spoluhráči jsou super, je tady letos dobrý vyrovnaný tým.

Během léta ses připravoval s partnerským Frýdkem-Místkem. Využil jsi určité hokejové dovednosti z mužského týmu i v juniorech?

Příprava byla výborná a cítím se skvěle. Doufám, že jsem to přenesl na led a snad se bude moje hra postupně zlepšovat.

Jak vnímáš start z osobního hlediska? Na svém kontě máš po čtyřech zápasech devět kanadských bodů za pět branek a čtyři nahrávky.

Body jsou hezké, ale důležitější je, že jsme tři zápasy vyhráli. Samozřejmě jsem rád, že se mi ze začátku trošku zadařilo a mohl jsem týmu takhle pomoct.

Máte sice za sebou jen čtyři zápasy, ale už jste v kabině probírali, co je potřeba zlepšit do dalších utkání?

Řekl bych, že naše hra nevypadá vůbec špatně. Musí se ale na tom pracovat pořád celou sezonu a postupně to vylepšovat.

Svými výkony sis řekl i o místo ve Frýdku-Místku a poprvé okusíš mužskou soutěž. Jak prožíváš to, že se brzy podíváš do 1. ligy?

Strašně se na to těším. Bude to další krůček v mé kariéře, ale musím dokázat, že na to mám a pracovat dál.