Junior Moškoř: Všichni doufáme, že v úterý vítěznou sérii prodloužíme

25.10.2021 · Šárka Kolková
Junioři se po nepovedeném startu sezony zvedají a aktuálně drží šestizápasovou sérii výher. Jaké byly poslední dva zápasy a co se přihodilo pár chvil po druhé vstřelené brance Ocelářů v klání s Vervou? Na všechno se podíváme pohledem útočníka Jana Moškoře, který se střelecky prosadil v zápase proti Chomutovu i Litvínovu.

Čtvrtý vítězný zápas doma, šest vyhraných zápasů po sobě. Jak hodnotíš poslední dva souboje?

Obě utkání se hodnotí velmi dobře, protože jsme vyhráli. Získali jsme dalších šest bodů do tabulky a s domácím dvojzápasem jsme spokojení.

V prvním utkání s Chomutovem jste prohrávali po prvních dvou minutách, ale nakonec jste po divoké první třetině vedli 5:2. Co vás střelecky nabudilo?

Máme slabší začátky zápasů a bohužel i tentokrát jsme museli dohánět. Bylo důležité, že jsme brzy srovnali a po naší druhé brance se nám pytel s góly roztrhl. Do konce zápasu jsme si vytvořili komforní náskok.

Nakonec to byl pro vás jasný výsledek 10:3. Jaké to bylo vyhrát tak vysoko?

Byl to skvělý pocit, vyhrát takhle vysoko. Čekal nás ale ještě zápas s Litvínovem a na něj jsme soustředili.

Následující den vás čekal souboj s hráči Vervy. Byla v kabině cítit chuť sérii vítezství prodloužit?

Určitě ano. V kabině panovala dobrá atmosféra. Věřili jsme si až do konce. Chtěli jsme vítěznou šňůru vytáhnout z pěti zápasů na šest.

Po vaší druhé brance se stala nevídaná věc. Brankář Švančara si myslel, že se bude vylučovat a odjel na střídačku. Hráči Litvínova od vlastní modré vystřelili na bránu, trefili tyč a dorážku zablokoval jeden z třineckých hráčů. Asi vám spadnul kámen ze srdce, co?

Ano. Byla to hodně kuriozní chvilka. Byli jsme hodně zmatení a nevěděli, co se děje, proč Švanči (Patrik Švančara) není v bráně a soupeř je na kotouči. Naštěstí to pro nás dopadlo dobře a poté jsme se tomu v kabině zasmáli.

Nad Litvínovem jste vedli 3:0, ale hosté závěr zápasu ještě zdramatizovali. Verva vás potrestala v přesilovkách. Báli jste se, že o výsledek přijdete?

Litvínov sice snížil, ale myslím si, že všichni věřili tomu, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Skvěle jsme to ubojovali.

Co se vůbec stalo ve třetí třetině, kdy vás soupeř přestřílel jasně 6:22?

Ve třetí třetině jsme se stáhli do defenzivního módu. Soupeř zkoušel otočit pro něj nepříjemné skóre a v některých chvílích nás tak tlačili. Z toho nejspíš pramení tolik střel, které Litvínov v poslední třetině měl.

Co na váš výkon říkají trenéři?

Trenéři jsou moc spokojení, že teď držíme sérii výher. Všichni doufáme, že v úterý vítěznou sérii prodloužíme.

Gólově ses prosadil proti Pirátům i Vervě. Který gól byl těžší vstřelit?

Těžké jsem to neměl ani jednou, protože mi pomáhali spoluhráči. Proti Chomutovu jsem dostal přihrávku od Oskara Haase a když jsem hrál proti Litvínovu, gól jsem vstřelil po akci s Tommym Wardasem a Matějem Kozlíkem. Obě branky mi skvělě přichystali parťaci.

V úterý vás čeká derby s Vítkovicemi a vítěznou sérii budete určitě chtít prodloužit. Co proto uděláte?

Derby je vždycky vyhecované. Musíme být disciplinování. Dobře se na zápas připravíme a věřím, že proti Vítkovicím uspějeme a počet vyhraných zápasů za sebou bude na čísle sedm.