Junior Král: Doporučil mě otec Oskara Haase, s Kubou jsme hlavně kamarádi

25.11.2022 · Šárka Kolková
Juniorský tým pokračuje v rozjetém kolotoči. Minulý týden absolvovali svěřenci trenéra Reného Muchy hned tři extraligové zápasy a do dvou z nich zasáhl brankář Jakub Král. Proti Pardubicím naskakoval do hry za stavu 0:3, v derby už stál mezi třemi tyčemi od úvodního buly.

Jakube, jak zpětně hodnotíš uplynulý týden?

Minulý týden byl trochu jiný, protože se hrály tři zápasy a tréninků nebylo hodně. Ale myslím si, že jsme to zvládli celkem dobře.

Zaměřme se nejprve na zápas s Pardubicemi, který jsi ze startu sledoval ze střídačky. Během chvilky jste prohrávali 0:3, co se stalo?

Samozřejmě první třetina utkání s Dynamem se nám vůbec nepovedla. Naštěstí jsme s tím zápasem ještě dokázali něco udělat.

Ty ses do branky dostal od druhé třetiny. Jak moc je pro brankáře náročné zasahovat do rozběhnutého zápasu?

Upřímně tato situace, kdy musíte jít chytat ze střídačky, není nikdy pro brankáře příjemná, protože stojí v zimě. Ale chytalo se mi dobře a měl jsem ze začátku nějakou práci, to bylo důležité.

Nakonec jste získali alespoň bod po prohře v samostatných nájezdech. Myslíš si, že už je to pak buď a nebo?

Myslím, že ano. Samozřejmě máme hodně šikovné kluky na nájezdy, ale bohužel z toho byl jen bod.

Dokážeš číst v nájezdech úmysl soupeřů a dá se taková věc vůbec natrénovat?

Pokud vím, že někteří hráči dělají pořád to stejné, tak je to dobré a mohu se na to víc zaměřit.

Proti Vítkovicím jsi nastoupil do brány hned od začátku. A trenér Mucha pak vyzdvihl tvůj výkon. Jaké to je vědět, že v tebe trenér věří? A jak vůbec zápas vypadal z tvého pohledu?

Za tenhle zápas jsem byl moc rád. Týden předtím jsem nechytal žádný zápas a chytat derby je něco úplně jiného. Byl jsem rád a zápas byl dobrý. Kluci hráli dobře a hodně mi pomohli. Naštěstí jsme si v nastaveném čase vybrali tu smůlu ze zápasu s Pardubicemi. A pochvala od trenérů hodně potěší a pomůže.

Zápas muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém jste nejprve čelili oslabení. Jak náročné to bylo ustát a jaké pak byly tvoje první emoce, když se prosadil Tomáš Šilar?

Bylo to hodně těžké. Vítkovice měly přesilovky hodně kvalitní a párkrát mi pomohla i tyč, ale to k tomu patří. Musím se přiznat, že Šiliho gól jsem moc neviděl, ale byl to super pocit. Každá výhra je skvělá a obzvlášť ta v derby.

Jaký máte vztah s brankářem Kubou Klimkem?

S Kubou mám skvělý vztah. Myslím si, že jsme si hodně sedli. On mi tady ze začátku hodně pomáhal a usnadnil mi to. Tedy nebereme se tolik jako konkurence, ale hlavně jsme kamarádi.

Kdy se dozvíte, kdo z vás jde do brány?

Většinou, když hrajeme v pátek a sobotu, tak ve středu nebo ve čtvrtek už víme, jak by to mělo vypadat.

Ty jsi do Třince zamířil před letošní sezonou. Jak k tomu došlo? A jak jsi tady zatím spokojený?

V Mladé Boleslavi mi řekli, že bych tam nechytal tak často a nebyla tam jistota. A bývalý trenér brankářů v Boleslavi, pan Haas, který tady má syna Oskara, mě sem doporučil. Jsem mu moc vděčný a zůstal jsem tu. Líbí se mi tady dost, samozřejmě ta vzdálenost je špatná, ale vůbec mi to nevadí, jsem tu spokojený. Parta je tu super. Nejvíc jsem si sedl asi s Kubou Klimkem, Martinem Pánkem a Tomášem Šilarem, paráda.

V pátek vás čeká zápas proti Energii, v sobotu nastoupíte proti Litvínovu. Jak se jako tým na utkání připravíte?

Budou to těžké zápasy, takže určitě chceme oba vyhrát. Připravujeme se na každý zápas stejně a nic nepodceňujeme.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary