Junior Jobánek: Spadlo to ze mě

26.01.2023 · Šárka Kolková
Junioři začali rok 2023 na cestách, o uplynulém víkendu se poprvé ukázali i na domácím ledě. A proti Liberci a Mladé Boleslavi z toho bylo pět bodů. Střelecké trápení navíc vítěznou trefou do sítě Tygrů utnul útočník Jonáš Jobánek.

Jonáši, jak hodnotíš domácí premiéru v roce 2023?

První domácí zápasy hodnotím určitě kladně. Oba byly ve vysokém tempu, jak z naší, tak hostující strany, a dokázali jsme je vyhrát.

V obou případech skórovali jako první hosté. Nesedly vám začátky?

Úplně bych neřekl, že nám nesedly začátky obou zápasů. Určitě jsme, jak v prvním, tak v druhém zápase, udělali na začátku chybu v systému naší hry, která vedla ke gólu.

Jak moc důležité bylo, že se vám v obou zápasech podařilo vyrovnat ještě v první třetině?

Srovnat v brzkém čase je vždy moc dobré pro psychiku a celkový výkon ve zbytku zápasu. Samozřejmě to bylo moc důležité.

Proti Liberci jsi v poslední části zvyšoval na 5:3 a přerušil jsi dlouhé gólové čekání. Spadlo to z tebe hodně? Trochu to vypadalo, že jsi nejprve ani nevěděl, že je puk v síti.

Ano, spadlo to ze mě, nemohl jsem se už nějakou dobu trefit a gól mi dovolil trochu uvolnit takovou herní křeč. Gól jsem ihned neslavil, protože střela šla protihráči okolo nohy a slyšet byl pouze zvuk tyčky, až po chvíli jsem si všiml, že je puk v síti.

Tygři ale ještě stačili snížit a v závěru to bylo znovu drama. Jak náročné bylo těsný náskok uhájit?

Mám-li být upřímný, celý tým věřil, že konec zápasu dokážeme ubránit. Nikdo si ani nepřipouštěl, že by to nemuselo vyjít. A povedlo se.

V zápase s Bruslaři jste byli po celou dobu střelecky aktivnější, rozhodnout ale přesto muselo až prodloužení. Chyběla přesnější koncovka?

Soupeřův brankář nás několikrát dokázal v dobrých brankových příležitostech vychytat. My jsme na druhou stranu rádi, že i nás v těžkých chvílích podržel náš brankář Kuba Král.

Co se dá říct k prodloužení, které vypadalo poměrně jednoznačně?

Soupeři jsme téměř nepůjčili puk, ovšem v prodloužení je lepší hrát spíše na jistotu, a proto jsme se moc netlačili do nějakých riskantních zakončení. Nakonec se naše trpělivost vyplatila a dali jsme rozhodující gól.

I tobě osobně se první domácí zápasy v roce 2023 povedly, po dvou utkáních máš na kontě čtyři kanadské body (1+3). Co to pro tebe znamená? V předchozích zápasech jsi spíš bodově strádal.

Od prvních zápasů tohoto kalendářního roku hraji v lajně s Honzou Moškořem a Tomášem Šilarem, kteří to umí parádně nahrát i zakončit. Byla to spíše otázka času, kdy tam nějaké góly padnou.

Leden uzavřete zápasy s Jihlavou a Kometou. S prvním zmíněným týmem jste letos ještě nebodovali a na ledě Brna jste posledně prohráli 2:5. Co bude třeba tentokrát udělat jinak?

V posledním utkání s Jihlavou jsme o body přišli vlastními chybami a proti Kometě to byl takový souboj, který nám opravdu nevyšel. Věřím, že pokud navážeme na poslední zápasy a budeme předvádět hru, kterou od nového roku předvádíme, můžou následující utkání dopadnout úplně jinak.