Junior Holinka: Věřím, že nás tahle výhra nakopne

07.10.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Reného Muchy v minulém týdnu odehráli jediné utkání, ale s vítězným koncem! V sobotu vyjeli mladí Oceláři do Vítkovic, které ještě v letošním ročníku ani jednou neprohrály. Soupeř sice dvakrát vedl, ale Třinec pokaždé zvládl vyrovnat a v závěru rozhodl o svém cenném vítězství. Velká událost to byla pro útočníka Miroslava Holinku, který zaznamenal první gól v juniorské soutěži.

Oproti předchozím týdnům jsme ten minulý měli na programu jen jediné utkání. Jak jste naložili s volnými dny?

Týden, kdy nás čekaly Vítkovice, byl náročný, protože někteří kluci onemocněli. Já sám jsem měl problémy s rukou, ale nakonec jsme se poskládali a na soupeře jsme se nachystali.

To jediné utkání bylo velmi pikantní, hrálo se totiž derby. Vítkovice navíc do té doby ani jednou neprohrály, s čím jste do zápasu šli?

Bylo to pro nás důležité a težké utkání. Jak bylo řečeno, Vítkovice ještě neprohrály. Navíc minulý víkend jsme dovezli jenom jeden bod, takže jsme tentokrát museli bodovat.

Co se stalo ve druhé třetině, kdy vám domácí po vyrovnání bleskově odskočili do vedení 2:1?

Z naší strany to vypadalo špatně. Potom, co soupeř dal na 2:1, jsme přestali hrát. A chvilkami to vypadalo, že to už nesrovnáme.

Co nakonec rozhodlo o vašem obratu na konečných 3:2?

Rozhodl určitě gól na 2:2, který nás všechny nakopl.

Mohl bys popsat vítěznou branku? A jak velká úleva to pro tebe byla, protože šlo o tvůj první gól v juniorské soutěži?

Vítězná branka v derby vždycky potěší. A první gól v soutěži taky. Věřím, že nás tahle výhra nad prvním týmem v tabulce nakopne a budeme v tom pokračovat.

Nelze nezmínit ani výkon brankáře Jakuba Krále, který z celkových 47 střel vychytal 45 pokusů Vítkovic. Je těžké na něj vyzrát i při tréninku?

Kuba zachytal výborně a na konci nás hodně podržel. Na tréninku už víme, kam mu to máme dávat, ale i tak chytá dobře.

Co pro vás tato výhra vůbec znamená? Předtím jste totiž neuspěli v Pardubicích a Hradci Králové.

Tahle výhra pro nás znamenala hodně. Předtím jsme dovezli jen jeden bod, a tak jsme museli bodovat, což se nám povedlo a jsme za to rádi.

Minulý ročník jsi hrál ještě v dorostu. Jaký pro tebe byl první měsíc v juniorské soutěži?

Oproti dorostu je juniorský hokej mnohem rychlejší, má větší tempo. První měsíc byl pro mě náročný, ale věřím, že to bude lepší a lepší.

Tento týden zamíříte do Karlových Varů, které se v tabulce nachází na druhém místě, a do Litvínova, který je třetí. Co od těchto zápasů očekáváš?

Oba týmy jsou velice vysoko v tabulce, proto očekávám velmi těžké a náročné utkání, jak v Karlových Varech, tak v Litvínově.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno