Junior Haas: Zajímá mě jedině týmový úspěch

30.03.2023 · Šárka Kolková
Má za sebou úspěšné čtvrtfinále, ve kterém zazářil. Útočník Oskar Haas už sérii s pardubickým Dynamem hodil za hlavu a vyhlíží semifinálové bitvy DHL extraligy juniorů s Jihlavou.

Oskare, jak hodnotíš sérii s Pardubicemi?

Náročné to bylo. V prvním i druhém zápase jsme skoro celou dobu dotahovali. Těžké, ale zvládli jsme to.

Kde hledáš příčiny v tom, že jste nezvládli první utkání?

V prvním utkání jsme nehráli dobře, ale naštěstí jsme se zvedli. Druhý zápas jsme trošku se štěstím udělali. Myslím si, že to bylo klíčové pro celý průběh série. Kdybychom to nezvládli, už by bylo čtvrtfinále v Pardubicích hodně těžké.

První zápas v Pardubicích nabídl jedenáct branek. Co stálo za takovou divočinou?

Někdy to tak je. Napadalo to tam, ale z mého pohledu jsme byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát.

Ve druhé třetině došlo ke střídání brankářů. Dodalo to týmu nový impuls?

Nejspíš ano. Musím ale říct, že jsme teda Králíkovi (Jakubovi Královi, pozn. redakce) vůbec nepomohli a nechali ho ve štychu. To musíme zlepšit, protože dostat pět gólů v play-off je moc.

Jaké jste měli pocity poté, co Michal Ramik vstřelil šestou branku a rozhodl?

Bylo to super, ale myslím si, že tam byly ještě dvě minuty do konce. Museli jsme se soustředit na konec, ale jsme rádi, že to nešlo do prodloužení.

Ve čtvrtém zápase jste rozhodli dvěma páry slepených gólů, v první třetině to bylo za 51 sekund, ve druhé za 62. Jak se vám to povedlo?

Ani nevím. Dali jsme rychlé góly a trošku se uklidnili. Podstatné bylo, že jsme nedostali v první třetině žádnou branku a pak následně přidali další.

Na začátku třetí třetiny se porvali Šutý s Chabadou a oba zamířili do sprch. Ovlivnilo to nějak zbytek zápasu?

To k tomu patří, nijak nás to neovlivnilo. Je to play-off.

Po roce jste zase v semifinále. Jak vám to v kabině zní?

Zní to skvěle, ale určite chceme a musíme více pracovat, jednoduše jít zápas od zápasu dál.

Ve dvou zápasech sis připsal 6 bodů. Cítíš se i ty osobně lépe?

Mám teď poslední mládežnické play-off, takže body vůbec neřeším. Chceme uspět, to je jediné, co mě zajímá. Z mého pohledu jsme si jako lajna sedli, což je super.

Váš nadcházející soupeř bude Jihlava, proti které se vám v sezoně příliš nedařilo. Jak podle tebe bude vypadat série?

Teď je to něco jiného, Jihlava má dobrý tým, ale my se musíme koukat na sebe a soustředit se na svoji hru. Série to bude náročná, ale my se na ni strašně těšíme.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary