Junior Cedzo: K obratu nás nemuselo nic nakopávat

09.04.2023 · Šárka Kolková
Pátý zápas juniorského semifinále se pro Oceláře zpočátku vůbec nevyvíjel dobře, přesto nakonec získali mečbol! A to díky skvělé druhé třetině, ve které se svěřenci trenéra Reného Muchy blýskli čtyřmi góly. Hned dvakrát se do listiny střelců zapsal Adam Cedzo.

V desáté minutě by si přitom na vítězství Třince za stavu 0:3 vsadil jen málokdo. „Zápas byl pro nás hodně náročný. Soupeř byl všude první. Druhá třetina ale byla výborná, dali jsme dvě branky z prvních dvou střídání. Potom už to šlo samo. Byl to zápas nahoru dolů. Dali jsme víc gólů a v závěru jsme byli lepším týmem. Vyšlo to.“

Trenéři juniorky po třetím inkasovaném gólu sáhli ke změně brankářů, o co v pátém zápase série za stavu 2:2 jde, si ale hráči moc dobře uvědomovali sami. „K obratu nás nemuselo nic nakopávat. Je to semifinále. Hrajeme play-off a to je to jediné, co nás dokázalo nastartovat."

Podobný kousek si přitom Oceláři v letošní sezoně nestřihli poprvé. „Nebylo to z naší strany poprvé, co jsme takový zápas otočili. Hodně zápasů už jsme takhle dokázali vyhrát a věřili jsme si. Dokážeme se s tím poprat a díky víře jsme to naštěstí zvládli."

Jako rozhodující se nakonec ukázala druhá třetina. Přestože Jihlava ještě po vyrovnání na 3:3 dokázala odskočit, ze strany Třince znovu přišla rychlá odpověď. „Myslím si, že se chleba lámal, když jsme vyrovnali na 3:3. Věřili jsme v to, že to vyjde.“

V pondělí už na mladé Oceláře čeká zápas s číslem šest, který se odehraje na malé hale v Jihlavě. „Musím říct, že hokej v Jihlavě je hodně nepříjemný. Je to taková plácaná. Jedeme tam ale s tím, že to budeme chtít ukončit a doufám, že se nám to podaří. Budeme dělat to, co v prvním zápase na jejich ledě, protože to fungovalo i teď."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno