Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Jsem velmi potěšen, že mohu u Ocelářů pokračovat, říká Aron Chmielewski

31.05.2018 · Martin Stebel
Těší se zasloužené oblibě třineckých fanoušků. Když je na ledě, vydá ze sebe maximum, některým pochybovačům totiž chce dokázat, že své místo v ocelářském kádru si plně zaslouží. V rámci posledního play-off navíc znovu ukázal, že cizí mu není ani tvrdá hra, kdy dokázal spoluhráče ve vypjatých momentech ochránit. ARON CHMIELEWSKI nedávno podepsal s Oceláři nový kontrakt a říká: "Nebylo co řešit, je mi ctí, že mohu v Třinci pokračovat."

Arone, po mimořádně dlouhé a náročné sezoně Ocelářům brzy odstartuje suchá příprava, ale vraťme se ještě k volným dnům. Jak je trávíš?

Po konci dlouhé sezony jsem s manželkou a dcerkou vycestoval do Irska, kde mám rodinu. Byl čas si zahrát golf, trochu relaxovat. Momentálně jsme u rodičů v Gdaňsku, kde si ještě užívám poslední volné dny. Je to pro mě velmi vzácný čas, protože během sezony prakticky není šance, abych rodiče ve svém rodném městě navštívil. Neznamená to ale, že bych už nemyslel na hokej a neměl v hlavě přípravu. Když jste profesionální sportovec, snažíte se být neustále v pohybu. Je jedno, jestli je po sezoně nebo ne. Snažím se dělat různé sporty, vymýšlím všelijaké aktivity, hraji třeba tenis. Musím se ale přiznat, že se už těším, až nám v Třinci v červnu příprava odstartuje.

Nedávno jsi s Oceláři podepsal novou smlouvu. Předpokládám, že jsi nemusel dlouho váhat, jestli spolupráci prodloužit...

Jednání nebyla složitá, zájem byl oboustranný. Klub měl o moje služby zájem, ani já jsem nikam nechtěl utíkat. Eventuální jiné nabídky z jiných klubů jsem vlastně ani nemusel seriózně řešit, protože v Třinci jsem velmi spokojený, je mi ctí, že tam mohu hrát. Všechno funguje na špičkové úrovni, byl jsem velmi potěšen, že u Ocelářů můžu pokračovat.

Aron Chmielewski a jeho gólová radost v semifinálovém souboji proti Hradci. foto: Lukáš Filipec

Svým věkem patříš ke střední generaci hokejistů. V Třinci zahájíš už pátou sezonu a ač se to možná nezdá, budeš patřit ke služebně starším hráčům v klubu...

Možná budu jeden ze zkušenějších, ale to určitě neznamená, že bych měl garantované místo v sestavě, to tedy absolutně ne. Pár hráčů odešlo, několik jiných zase přijde. Tým určitě nebude slabší než ten loňský. Čeká nás náročná sezona, hrajeme navíc znovu Ligu mistrů, Spengler Cup. Věřím, že náš kádr bude i letos dostatečně široký a kvalitní.

Tvoje sezona neskončila finálovým soubojem proti Brnu, hned poté jsi odcestoval do maďarské Budapešti na MS divize B. Polské reprezentaci se tento šampionát vůbec nepovedl a následoval sestup až do třetí divize. Kde vidíš příčiny takového neúspěchu?

Polský hokej prochází špatným obdobím. Problémy jsou hlubší, pořádně nefunguje třeba ani manažerské zázemí. Byly problémy například s pojištěním hráčů, objevily se další potíže administrativního charakteru. Nepovedlo se nám mistrovství, proto bohužel následoval sestup. V polském hokeji se toho musí ještě hodně změnit. Uvažuji ale optimisticky, všechno špatné je k něčemu dobré. Někdy je třeba udělat krok dozadu, abychom poté udělali krok dopředu. Polský hokej se musí očistit a já věřím, že se to podaří.

Polskému hokeji se nedaří, ale na vzestupu je naopak polský fotbal. Za dva týdny začne v Rusku mistrovství světa s účasti "biało-czerwonych". Jsi fotbalový fanda? Budeš šampionát pozorně sledovat? Jak prognózuješ šance národního týmu?

Fotbal pochopitelně mám rád, taková událost neunikne pozornosti. Máme ve skupině Senegal, Japonsko a Kolumbii. Kdybych měl tipovat, tak řeknu, že Poláci ze skupiny postoupí ze druhého místa. Potom už záleží, koho ve vyřazovací části dostaneme, tam už to bude loterie. Nejsem moc velký televizní fanda, ale když je volná chvilka, snažím se fotbal určitě sledovat.

Velkou fanynkou Arona je jeho dcerka Noemi. foto: Petr Rubal