Jozef Daňo o President Cupu: Čekají nás zajímavé zápasy!

29.07.2017 · Martina Sikorová
Už jen necelý týden zbývá do startu třetího ročníku prestižního mládežnického turnaje, President Cupu. V halách na Frýdecké ulici se znovu představí kvalitní evropské týmy a určitě bude na co koukat. Co vzkazuje sportovní manažer třinecké mládeže Jozef Daňo fanouškům?

Jak náročná je organizace President Cupu?

Předchozí ročníky měly velkou odezvu, protože se ho účastnily kvalitní týmy. Abychom kvalitu udrželi, musíme udržet také servis pro zúčastněné celky. V podstatě už nad tím pracujeme půl roku dopředu. Zase to bude na obou halách a je tak třeba zajistit led, časoměřiče, rozhodčí, sponzory a všechny věci, které okolo toho jsou. Myslím si, že tam toho není málo. Je dobré, že tady máme lidi, kteří na tom pracují a hodně pomáhají. Budeme se snažit, aby to bylo na stejné úrovni jako před rokem.

Jak jste sám říkal, turnaj má mezi trenéry velmi dobrou pověst. Bylo proto jednodušší zajistit, aby se jej znovu zúčastnili?

Je to tak. Měli jsme vizi, že bychom pozvali německý Kolín nebo rakouský Salzburg, ale ta mužstva odmítla z toho důvodu, že začínají trénovat až na konci července a v podstatě by neměla před turnajem žádné tréninkové jednotky. Když jsem zavolal do Bratislavy, tak tam nebyl vůbec žádný problém. Je to jen o tom, že zvednete telefon, zavoláte a takto kvalitně obsazený turnaj je velké lákadlo.

Oproti loňskému ročníku se turnaj přesouvá už na začátek srpna a týmy tak nebudou mít příliš času na přípravu. Proč k přesunu došlo?

Měnilo se to kvůli tomu, že se v původním termínu měl pořádat Steel Cup. Vedení klubu od tohoto turnaje upustilo a my už jsme nechtěli působit přihlášeným klubům komplikace se změnou termínu, proto se turnaj uskuteční od 4. do 6. srpna.“

Koho považujete za favorita turnaje?

Ruské týmy byly vždy na vyšší úrovni, proto favorizuji CSKA. Mužstva se ale mění a ročníky jsou jiné. Uvidíme, kdo se jim vyrovná.

Jak byste na President Cup pozval fanoušky?

Čekají nás zajímavé zápasy. Určitě tam bude hodně co vidět a oko diváka si najde to své. Byl bych moc rád, kdyby se lidi přišli podívat, není tam žádné vstupné.

HC Motor České Budějovice