Josef Hrabal: Jsme na dobré cestě, abychom hru stále zlepšovali

06.10.2013 · Martin Stebel
Ufff - to byly nervy. Vítězná série Třince pokračuje! Jubilejní desáté kolo extraligy nabídlo ve Werk aréně dramatickou zápletku. Oceláři zdolali Slavii 3:2, kdy hubený náskok museli urputně bránit do posledních vteřin. K mikrofónu jsme tentokrát pozvali obránce Josefa Hrabala, který byl u několika zlomových momentů nervydrásající bitvy.

Drama se šťastným koncem, skalp lídra má velkou váhu...

Byly to nervy a tyhle body jsou super. Rychlý gól v úvodu nám pomohl, ale Slavia hrála opravdu výborně. Dnes to byl vyrovnaný zápas a žádný tým neměl převahu.

Větší část utkání jste byli aktivnějším mužstvem. Přesto se nepovedlo odskočit na rozdíl alespoň dvou gólů...

Měli jsme dostatek šanci k tomu, aby tohle utkání mělo klidnější průběh. Na druhou stranu můžeme být opravdu moc rádi za tuhle výhru, protože závěr byl hodně hektický a Slavia mohla v pohodě vyrovnat.

Co se honí hlavou, když sedíte s parťákem Rothem na trestné a soupeř má před koncem dvojnásobnou přesilovku?

Když vyhodil puk Vláďa Roth, říkal jsem si, že je blbec. Potom jsem přišel na led a udělám to stejné. Puk se mi zamotal, byla to nešikovnost, dalo se to odehrát úplně jinak. Měli jsme tam oba trochu nervičky. Moc dobře jsme věděli, že pokud bychom o tři body přišli, je to naše vina. V kabině se na mě trenér po zápase špatně podíval, asi to ještě rozebereme.

Trenér Kalous před sezonou avizoval, že chce harmonizovat útočnou a obrannou hru. Daří se to v tradičně ofenzivním Třinci po deseti kolech realizovat?

Ani bych netvrdil, že Třinec je letos nějak přehnaně útočný. Na defenzivě jsme v přípravě hodně zapracovali. Ještě se vyskytují chyby, ale přesto si myslím, že jsme na dobré cestě, abychom hru stále zlepšovali. Máme to nastavené tak, že každý v týmu ví, co má dělat a když se mu nedaří, na tyhle situace nechodí. Při bránění je nejdůležitější hlava. Fyzicky jsme tady všichni připravení dobře. Je to hlavně o koncentraci.

Po dnešním kole máte týdenní zápasovou pauzu, další utkání vás čeká až příští neděli proti Pardubicím. Není vám trochu líto, že nyní když jste po vítězné šňůře "v laufu", nastane herní přestávka?

Zápasů bylo v poslední době hodně, navíc dlouhé trasy, proto si myslím, že tahle pauza nám spíš prospěje. Musíme ten čas využít ke kvalitním tréninkům.

Partneři z útoku mi moc pomáhají, chválí Alexander Gorškov

Jeho radost byla značná. Není divu. Na konci první minuty úvodní části zaznamenal premiérovou trefu v třineckém dresu. Mohl skórovat i podruhé. V závěru první třetiny však nepotrestal hrubku ve slávistické rozehrávce. Přesto byl po utkání spokojený a v press zóně zářil - ALEXANDER GORŠKOV.

Na začátku sezony jste se střelecký neprojevil. Jaké jsou dnešní dojmy?

Přišel jsem tady, abych občas pomohl gólem, proto jsem rád, že se to konečně povedlo. Hodně mi pomohli partneři z lajny. Můj gól ale není tak důležitý, počítá se konečný výsledek. Budu chtít i nadále pomáhat týmu.

Působíte v útoku s J. Polanským a M. Adamským. Tahle spolupráce zatím funguje výborně, že?

Je radost hrát s takovými hokejisty. Partneři z útoku mi opravdu moc pomáhají, vytvářejí šance. Zatím to funguje!

Jak jste prožíval hektický závěr, kdy na trestné lavici seděli dva spoluhráči?

Ke konci to skutečně byly velké nervy, Slavia hrála pět na tři, ale nechtěli jsme připustit prodloužení. Je skvělé, že jsme to ubránili. Spoluhráči hráli oslabení velice obětavě.

Jak zní po deseti kolech vaše hodnocení české extraligy?

Extraliga má dobrou úroveň, mé dojmy jsou moc pozitivní. Hraje tady dost hráčů z NHL, což je výborné. Věřím, že s Třincem budeme pokračovat v dobrých výsledcích!