Jiří Polanský: Je radost hrát v týmu, který nic nevzdává

09.03.2013 · Martin Stebel
Tentokrát to nevyšlo. Druhé střetnutí čtvrtfinále mezi Třincem a Spartou dopadlo lépe pro hokejisty z metropole. Po dramatické zápletce Pražané zvítězili v samostatných nájezdech. Další zdařilé utkání absolvoval Jiří Polanský, jenž v pozápasových ohlasech výrazně akcentoval bojovného ducha svého mužstva.

Sobotní konfrontace nabídla vše, co nezaujatý hokejový fajnšmekr očekává od kvalitní hokejové podívané: parádní kulisu, hokej v rychlém tempu a nervydrásající průběh. Od úvodu však tahali za delší konec hosté z Holešovic: "Možná jsme až moc pasivně čekali, co Sparta v úvodu předvede. Měli jsme jim vnutit náš styl, což je pro domácí tým vždy lepší. Ze začátku jsme bohužel nechali Spartu hrát a z toho vyplynulo jejich vedení. Oceňuji, že jsme to nevzdali a dokázali vývoj otočit. Velká škoda vyrovnání v závěru. Zápas se ale musel divákům líbit," hlásí třinecká třiadvacítka.

Obrat Slezanů z 0:2 na 3:2 byl skutečně velkolepý. Oceláři povstali z popela jako bájný Fénix, sladký happy-end se však bohužel nekonal: "Inkasovaný gól v závěru hodně mrzí, ale neklesáme na mysli. V prodloužení jsme si věřili, že to zvládneme, bohužel se to nepovedlo. Z našeho týmu mám ale dobrý pocit, protože jsme bojovali jako jeden muž. Celý rok trénujeme a makáme pro play-off. Prohráli jsme, ale kluci odvedli maximum a chci týmu poděkovat. Je radost hrát v takovém kolektivu, který nic nevzdává. Věřím, že do Prahy pojedeme s atmosférou, která byla ve druhé a třetí třetině, kdy jsme zápas dokázali otočit. Je to play-off, každý zápas je jiný. Teď začínáme od nuly."

V úterý a středu jsou na programu odvety v "matičce stověžaté." Jak tyhle zápasy třinecký "Polda" prognózuje? "Bude se hrát na širokém kluzišti, ale to nám vůbec nevadí, může to být naše výhoda. V Třinci naštěstí máme dost kvalitních bruslařů, kterým tyhle rozměry a více prostoru vyhovují. Sparta nás dnes hodně napadala a na menším kluzišti není snadné se jich zbavit. Na širokém ledě si snadněji najedete do volného prostoru. Já osobně se na tyhle zápasy těším. Pamatuji si na několik dobrých zápasů, které jsme na Spartě úspěšně odehráli. Rozhodně je reálné, abychom tam vyhráli. Hrajeme i za Šimona. Během zápasu to sice v hlavě nemáte, ale víte, že ten kluk pro vás udělal maximum. Šimon je stále součástí týmu!"