Jiří Polanský na All Star Cup 2018

17.02.2018 · Martin Stebel
Osobnosti domácí nejvyšší soutěže se v novém projektu pod názvem All Star Cup 2018 utkají v sobotu 17. února na Zimním stadionu Ondreje Nepely s týmy složenými ze slovenské extraligy, z mezinárodní ligy EBEL a německé DEL. Přestože se exhibice uskuteční v době olympijských her v Pchjongčchangu, věří organizátoři, že vzbudí zájem fanoušků a projekt se dobře rozjede do dalších let.

Na bratislavské exhibici bude třinecký hokej reprezentovat Jiří Polanský, který původně v nominaci nefiguroval: "Jsem si vědom toho, že nejprve byl za náš tým vybrán Šimon Hrubec, ale toho chtěli trenéři pro turnaj v Davosu, což je naprosto pochopitelné. Nebudu skrývat, že pozvánka na tuto akci mi udělala radost. Věřím, že při této exhibici budu předvádět hokej, který je pro Oceláře typický - technický, kreativní a s nějakou překvapivou myšlenkou. Nemyslím si, že zápas se bude odehrávat jen v exhibičním tempu. Každý hráč bude chtít ukázat to nejlepší, co umí. Ani takové zápasy člověk nemůže brát na lehkou váhu," říká třinecký střední útočník.

Oproti klasickému extraligovému utkání bude v sobotu na ledě méně hráčů, což by mělo být atraktivní především pro diváky: "Musím se přiznat, že se mi líbí formát tři na tři. Bude tam větší možnost ukázat nějakou hezkou akci. Těším se i na spoluhráče, budou tam v podstatě nejlepší hráči z naší extraligy, člověk celý rok nastupuje proti nim a najednou bude stát na stejné straně barikády. Ze soupeřů se najednou stanou spoluhráči, což je fajn zkušenost. Zápasy proti Němcům, Rakušanům a Slovákům budou určitě vyhecované. Jedeme tam poměřit síly a ne kvůli tomu, abychom prioritně udělali legraci. Musíme to brát naprosto profesionálně."

Víkendový program hráče s číslem 23 bude velmi pestrý a hektický, nejprve All Star Cup, poté rychlý přesun za třineckým týmem. "V neděli brzy ráno letím na třetí zápas turnaje v Davosu. Ve Švýcarsku jsem sice minulý rok hrál, ale tohle bude rozhodně vyšší úroveň. Je moc dobře, že v olympijské přestávce máme možnost si zahrát na tak perfektně obsazeném turnaji. Tréninky jsou sice hezká věc, ale pořádný zápas proti kvalitním soupeřům vám nic nenahradí. Blíží se vrchol sezony a my potřebujeme mít co nejlepší formu."

Výběr české extraligy nastoupí nejprve ve 13:30 proti výběru EBEL, o dvě hodiny později se utká s týmem německé DEL a od 19:00 změří síly s hvězdami ze slovenské extraligy.

Generální manažer Petr Nedvěd s trenérem Vladimírem Vůjtkem starším a asistentem Viktorem Ujčíkem poskládali tým ze všech čtrnácti účastníků domácí nejvyšší soutěže. Turnaj v Bratislavě se bude hrát systém každý s každým a vítěz získá finanční prémii ve výši 25 tisíc eur. Hrát se bude 2x15 minut a se třemi hráči a gólmanem na každé straně.

Všechna utkání All Star Cupu sledujte živě na HokejkaTV

Nominace Výběru české extraligy na All Star Cup 2018:

Brankáři: Libor Kašík (Aukro Berani Zlín), Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň)

Obránci: Erik de la Rose (HC Dukla Jihlava), Brett Flemming (Piráti Chomutov), Marek Hrbas (HC Vítkovice Ridera), Martin Vyrůbalík (HC Olomouc)

Útočníci: Jaroslav Bednář (Mountfield HK), Martin Hanzl (HC VERVA Litvínov), Dominik Lakatoš (Bílí Tygři Liberec), Martin Nečas (HC Kometa Brno), Lukáš Pech (HC Sparta Praha), Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Lukáš Žejdl (BK Mladá Boleslav).

Trenéři: Vladimír Vůjtek starší a Viktor Ujčík.