Jiří Kalous po rezignaci: Doufám, že hráčům impuls pomůže

13.11.2015 · Klub
Neúspěšné vystoupení třineckých Ocelářů na ledě Vítkovic znamenalo konec působení Jiřího Kalouse na pozici hlavního kouče loňských extraligových vicemistrů - bezprostředně po pátečním duelu rezignoval na svou funkci. Jaká byla jeho závěrečná slova u třinecké kabiny?

Přemýšlel jste o rezignaci dlouho nebo to vyplynulo až z dnešního výsledku a výkonu?

Jako hlavní kouč jsem zodpovědný jak za výsledky, tak za hru a z toho vyplynul tento krok. Sezona není od začátku optimální, nemáme výsledky a ani hra nebyla podle našich představ. Myslím si, že rezignace by mohla být impulsem pro tým, aby se nakopl. Třeba to klukům opravdu pomůže a zvednou se tam, kam si myslím, že patří.

Kdy jste se definitivně rozhodl rezignovat?

Klukům jsem to oznámil po druhé třetině. Řekl jsem, že jim chci pomoct, aby se zvedli a že si přeji, aby hráli až do konce naplno, nic nevypustili a dohráli ten zápas se ctí. Pak jsme se domluvili na rezignaci i s vedením. Neberte to jako útěk z boje. Když se nedaří, chcete pomoci i takovým impulsem. Můžu naprosto otevřeně říct, že kluci makají a dřou. Ten přístup tam je s plným nasazením, bohužel na ledě to není vidět. Nedokázali jsme přenést všechny věci z tréninků do zápasu. Hlavně to nepřinášelo výsledky a na ty se hraje.

Jak byste zhodnotil své působení na střídačce Ocelářů?

Nebyla to jednoduchá štace, ale uhráli jsme semifinále a finále, kde jsme padli až v sedmém zápase. Výsledky měly vzestupnou tendenci, bohužel letos se nám nedařilo. Jeli jsme naplno, dávali jsme tomu sto procent, v tomto máme čisté svědomí, ale bohužel letos, jak to ve sportu chodí, se nám nedaří.

Kde hledat příčiny nezdarů v letošní sezoně?

Já bych to teď nechtěl hodnotit, ale věřím, že ten tým, který teď v Třinci je, má na to, aby se zvedl, bojoval o přední umístění a o titul. Jsem o tom pořád přesvědčený.