Jeřábek: Nechali jsme si zápas zbytečně utéct

22.11.2022 · Adam Sušovský
Urputný, houževnatý, bojovný... Takový byl ve WERK ARENĚ jako tradičně hokej proti Olomouci, která si z Třince díky last minute gólu nakonec odváží tři body. Oceláři ztratili zápas minutu 68 vteřin před koncem, prohráli 2:3. "Doufám, že si z toho trošku sedneme na zadek a začneme zase pracovat," prohlásil obránce Jakub Jeřábek.

Jak nepříjemné je ztratit zápas takhle v závěru?

Je to škoda. Myslím si, že tenhle zápas byl vyrovnaný a nechali jsme si ho zbytečně utéct. Bod by byl asi spravedlivý na obě strany, ale udělali jsme chyby, které soupeř potrestal.

Co se stalo v závěru, kdy Olomouc zápas rozhodla?

Já ani nevím. Rychle se otočila hra a dostali jsme z toho gól. V tu chvíli jsem byl na střídačce, takže nevím.

Zaskočila vás Olomouc dnes nečím?

My jsme věděli, že Olomouc je strašně nepříjemný soupeř. Ne nadarmo jsou v tabulce takhle vysoko. Hrajou výborný a nepříjemný hokej už léta. Věděli jsme, že to přesně takové bude.

Co tedy dnes zápas rozhodlo?

Měli jsme trošku horší začátek. Nevím, jestli jsme potřebovali trošku rozjezdit nohy, nebo co... Soupeř na nás vlítnul, pak se to naštěstí vyrovnalo. Škoda, že jsme jim pak neutekli ve skóre dřív třeba z přesilovky. No a pak jsme si to nechali takhle utéct.

Taky jste si moc nepomohli při vlastní přesilovce, dostali jste i gól v oslabení...

Přitom jsme poslední dobou ty speciální týmy měli dobré, i ty oslabení. Nepomohli jsme si tím dnes, nemělo by se nám to stávat. Doufám, že si z toho trošku sedneme na zadek a začneme zase pracovat.