Jeřábek: Kdo udrží nervy na uzdě, postoupí dál

09.03.2023 · Adam Sušovský
Hrdina zápasu, obránce Jakub Jeřábek rozhodl prodloužení druhého předkola bombou v prodloužení a zařídil Ocelářům dva mečboly. Druhé vítězství v sérii se ale po přestřelce nerodilo snadno, na ledě byla k vidění celá řada emocí. "Dál postoupí ten, kdo udrží nervy na uzdě," prohlásil Jeřábek po výhře 5:4. V sobotu se hraje v Litvínově.

Jaký to byl zápas?

Hodně divoký. Litvínov hrál výborně, to je třeba říct. Vyšly jim přesilovky. Podívali se na to, jak bráníme a využili našich chyb. Zápas byl ale divoký. Škoda, že jsme ho neukončili v základní hrací době, nakonec jsme ale byli šťastnější. Věděli jsme, že tahle série nebude lehká. Oba zápasy se klidně mohly překlopit také na druhou stranu, teď ale půjdeme dál furt stejně.

A budete taky disciplinovanější?

Faulů bylo dost, jestli nějaké byly nebo ne, nemá cenu řešit. To je play off, kdo nervy a trpělivost udrží na uzdě, bude úspěšnější. Tyhle zápasy rozhoduje disciplína.

Jak těžko bylo udržet hlavy nahoře poté, co jste po tvém gólu v závěru základní hrací doby vedli a tohle vedení 4:3 neudrželi?

Asi si to rozebereme. Já popravdě poslední gól na 4:4 ani neviděl, ale určitě by se nám to nemělo stávat. Tam bychom měli sežrat puk, jak se říká.

Využili jste dnes dvě přesilovky, je to změna k lepšímu oproti prvnímu zápasu?

No jo, taky jsme museli něco změnit a něco vymyslet. Litvínovští kluci hrají i oslabení výborně, spoustu našich střel zblokují, klobouk dolů před nimi... Naštěstí jsme ale na ně našli recept.

Před gólem v prodloužení Litvínov reklamoval icing, tvůj pohled?

Takových situací je strašně moc, po celou sezonu. Hokej je rychlejší, rozhodčí to mají těžší a tyhle věci bývají na obě strany sporné. Tohle rozhodnutí vyhodnotili takhle... A my hráli dál.

Možná i proto málem došlo k potyčcce obou týmů na konci, že?

Já jim rozumím, chápu je. Ale to už bych se opakoval: Úspěšný bude ten, kdo udrží nervy.