Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jeřábek o gólové střele: Jako na dálkové ovládání!

25.03.2023 · Adam Sušovský
S velkým štěstím rozlouskl drama ve WERK ARENĚ, Jakub Jeřábek v pátek večer definitivně zlomil odpor nepříjemné Sparty střelou přes celé kluziště do prázdné branky... I když střelou? Kotouč z jeho hole líně poskakoval po ledě, dlouho se zdálo, že míří na zakázané uvolnění, nakonec se dokutálel těsně k tyčce: 3:1 a hotovo! "Jako kdyby ten puk někdo ovládal dálkovým ovládáním," smál se Jeřábek.

Byl to pořádný nervák, co?

Určitě. My jsme dneska tahali za kratší konec. Musím uznat, že Sparta dneska hrála výborně. Do třetí třetiny oba týmy nastoupily tak trošku - ne nervózně - ale s vědomím, že to bude jen o jednom gólu. My jsme ho naštěstí dali a pak už to bylo jeno o tom to ubránit. 

To se vám povedlo, tlak Sparty si přerušil gólovou střelou přes celé kluziště do prázdné branky, která přitom dlouho jako gólová nevypadala, že? 

Podle mě ten puk někdo musel mít na dálkovém ovládání. Všichni v hale tak třikrát změnili názor, kam ten puk půjde, jak měnil směr. Já ani nechtěl střílet na branku. Chtěl jsem puk vyhodit pomalu před brankovou čáru, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. 

Proč se zdá, že mají v sérii herně navrch hostující týmy?

Těžko říct, čím to je. Jsou určité pasáže, kdy to někomu lepí víc, kdy si týmy více věří a z toho to asi vyplyne. Nevím, jestli domácí prostředí trošku více svazuje...

Co čekat od pátého zápasu v Praze? 

Já doufám, že trošku lepší Třinec. Půlku zápasu jsme tahali za kratší konec, podržel nás fantastický gólman, takže doufám, že budeme trošku lepší. Emoce a všechno okolo myslím budou stejné.

Celý rozhovor s Jakubem Jeřábkem si můžete pustit taky v přiloženém videu.