Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jen jsem do puku plácl, spadlo to tam, směje se Marek Růžička

24.01.2016 · Martin Stebel
OLOMOUC - Nedělní duel Ocelářů v Olomouci ukončila střela Marka Růžičky v nastaveném čase. Rozhodující situace vyvolala u příznivců hanáckého klubu silně negativní vlnu emocí kvůli domnělému faulu na domácího hráče. Televizní rozbor expertů u elektronické tužky však dal za pravdu sudím, vítězná trefa skutečně byla regulérní.

Marku, utkání rozhodla zdánlivě kontroverzní branka. Analýza u videa ale ukázala, že gól byl uznán správně. Jak to vypadalo optikou střelce?

Nemyslím si, že tam byl faul, jak to reklamovali domácí. Bylo to hrozně rychlé, ale co jsem viděl já, hráč Olomouce mezi kruhy sám zakopl, možná tam byl jemný kontakt našeho hráče, ale nic velkého. Faul je, když ho zapíská rozhodčí, což se nestalo. Jen jsem do puku plácl, spadlo to tam. Byl v tom i kus štěstí.

Do konce prodloužení už moc času nescházelo. Honily se vám v hlavách myšlenky ohledně nájezdů?

O nájezdech jsme neuvažovali. Myslím, že mohu mluvit za celý tým, že jsme to chtěli urvat už v prodloužení. Je dobře, že se nejely nájezdy, protože tam už je to hlavně o štěstí. Myslím, že naše výhra za dva body je zasloužená. Hlavně ve třetí třetině jsme měli tlak, mohlo se tady klidně vyhrát už za tři body.

Po páteční domácí ofenzivní hostině s Boleslaví to tentokrát bylo gólově poněkud dietnější utkání...

Gólu sice bylo málo, ale šancí na obou stranách se urodilo hodně. V první třetině jsme hráli dost laxně, neměli jsme dobrý pohyb, je třeba děkovat Šimimu, že nás podržel. Od druhé třetiny to byl v našem podání lepší výkon. Proti Olomouci se nám letos moc nedaří, výhra se cení.

Dá se bez problémů skloubit hra v extraligovém týmu i partnerském Frýdku-Místku?

Do Frýdku jezdím hlavně proto, abych si splnil nějaké starty, ale je jasné, že víc mě to baví za Oceláře. Včera jsem hrál zápas v Opavě, dnes Olomouc, hned zítra jedeme do Chomutova. Na cestách strávím dost času, ale nemohu si stěžovat. Jsem mladý, sil mám dostatek, je z čeho čerpat.

Extraliga rychle směřuje do závěrečného finiše základní části. Dnešní dva vydřené body z Olomouce lze vnímat pozitivně...

Naprosto souhlasím. V naší situaci má teď každý bod cenu zlata. Jak už někdo z našeho týmu nedávno někde říkal, teď už hrajeme v podstatě play-off. Do konce základní částí zbývá po dnešku 13 kol, ve hře tedy zůstává 39 bodů. To je velké číslo a my musíme v dalších zápasech ukrojit co největší kousek!