Jedeme do Ostravy, získáme třetí bod?

23.03.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtvrtfinálové derby pokračuje, série se za stavu 2:0 pro Oceláře přesouvá do Ostravy. Vítkovická OSTRAVAR ARÉNA uvidí souboje s pořadovými čísly tři a čtyři. Hráči s drakem na prsou budou ve třetím dějství útočit na zisk třetího bodu, a tedy přiblížit se k postupu do semifinále. Duel startuje v 15 hodin, potvrdíme dvě domácí výhry?

HC Vítkovice Ridera

Ostravané chtěli v úvodních dvou čtvrtfinálových kláních využít euforii po postupu přes Spartu, ve WERK ARENĚ ale vůbec nedokázali navázat na výkony z předkola a s Oceláři nedokázali držet krok. Družinu hlavního kouče Jakuba Petra nad vodou držel pouze skvělý Patrik Bartošák, který vychytal nespočet tutových šancí Slezanů. „ýkony nebyly optimální, ve druhém zápase byl lepší než v tom prvním. Herně jsme si vytvářeli šance, což v prvním utkání moc nebylo. Když se budeme takhle postupně zlepšovat a využijeme výhodu našeho domácího ledu, která je v letošní sezoně hodně velká, tak se do Třince můžeme vrátit za stavu 2:2,“ řekl Ondřej Roman po druhém utkání.

Také hlavní trenér Jakub Petr viděl ve druhém utkání zlepšenou hru svých svěřenců, byť skóre pro Ostravany dopadlo hůře, než v prvním klání. „Podali jsme oproti středě zlepšený výkon, už tam byly věci, které jsem včera zmiňoval a které nám v prvním duelu chyběly, nicméně výsledek je stejný, respektive je ještě horší než včera. Ale myslím, že jsme našli cestu, jak favoritovi série vzdorovat. Jediné, co mi v naší hře zatím chybí, a co je v průběhu celé série markantní, je rychlost rozhodování hráčů. Je to znát v důležitých fázích zápasu a tam je diametrální rozdíl mezi námi a Třincem,“ prozradil vítkovický kouč.

Tým rytíře Vítka tak bude v úvodním domácím klání čtvrtfinále odvracet hrozbu třineckého mečbolu. Co by Ostravanům mohlo pomoci k výhře? „Ve Vítkovicích je větší hřiště, bude víc prostoru. Jejich obránci to nebudou mít tak lehké s námi a našimi bruslivými útočníky. Tohle by nám mělo hrát do karet,“ dodává Ondřej Roman.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům vstup do play off vyšel na výbornou. Hráči s drakem na prsou v úvodním utkání jasně dominovali, byť konečné skóre nevypovídá o průběhu střetnutí. Také ve druhé čtvrtfinálovém klání byli svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky lepším týmem a Vítkovicím nepovolili vstřelit ani jednu branku. Slezané tak naplno využili domácího prostředí a do derby série vkročili skvělým způsobem.

”Očekávali jsme větší vzdor Vítkovic, ale pomohla nám rychlá branka už po deseti sekundách. Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný, měli jsme spoustu příležitostí, ale i Vítkovice měly pasáž, a to ve druhé třetině, kdy si vypracovaly nějaké možnosti. Tam to smrdělo brankou, ale ubránili jsme vše, i oslabení a signálem po buly si pomohli ke druhé šťastné brance, která nám dodala klid. Pak jsme si to v zásadě už jen hlídali a v podstatě si došli pro další skvělé vítězství. Je to dobrý start do série, ale ta bude ještě dlouhá. Čekám, že ve Vítkovicích to nebudeme mít jednoduché,“ řekl Václav Varaďa po druhém měření sil.

Oceláři si sice vypracovali vedení 2:0 v sérii, v ostravských odvetách je ale nečeká nic jednoduchého. „Zápasy budou ještě těžší, přijde více diváků. Víme, jak to tam chodí. Na tom větším kluzišti to bude hra chyb a myslím si, že to bude o jednu branku. Ale těším se na to, prozrazuje Aron Chmielewski. „Bude to bitva, proti nám bude skvělý gólman, kterému to musíme znepříjemnit. Musíme co nejvíce střílet a snažit se to tam nějak procpat. Jenom takhle můžeme být úspěšní. Zdaleka není nic rozhodnutého. Kdo ty zápasy viděl, tak viděl neskutečný boj. Jedeme se rvát dál, vyhrát každou třetinu,“ dodává Vladimír Svačina.

Dosavadní zápasy série

Dvě utkání ve WERK ARENĚ = dvě výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou v úvodním čtvrtfinálovém duelu předvedli výborný výkon, byť konečné skóre nevypovídá o jasné dominanci Slezanů. Dvě trefy Martina Růžičky a jedna Martina Adamského ale rozhodly o prvním vítězství Třineckých. Také ve druhém klání Oceláři podali velice dobrý výkon, tentokráte podpořený bezchybným Šimonem Hrubcem. Slezané zvítězili 3:0 a do odvet si zajistili dobrou výchozí pozici.

20. března 2019: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Adamský (Dravecký, Gernát), 30. Martin Růžička (Roth, Hrňa), 49. Martin Růžička (Hrňa) – 33. Tybor (O. Roman, D. Květoň), 56. Tybor (D. Květoň, Trška).

21. března 2019: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Svačina (Martin Růžička, P. Vrána), 27. Chmielewski, 52. Polanský (Martin Růžička).

O zápasech

Hrací den: 3. čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 24. března 2019, 15:00
Místo utkání: OSTRAVAR ARÉNA, Vítkovice