Je to už ohraná písnička, sklesle konstatuje Václav Varaďa

15.02.2012 · Lukáš Kratochvíl, Martin Stebel
Přestřelka jako na divokém západě. Tak lze stručně definovat středeční neúspěch Ocelářů na plzeňském kluzišti, kde podlehli 5:7. Skóre utkání otevřel i uzavřel ostřílený forvard Václav Varaďa, pro něhož to letos byly branky s pořadovým číslem 5 a 6. Ze svých gólů ale nemohl mít plnou satisfakci, což ostatně potvrdil během pozápasového hodnocení.

Vstřelil dvě branky svého týmu. Tu první, a také tu poslední. Radost z nich ale po závěrečném hvizdu mít Václav Varaďa nemohl. Jeho tým i přes slibný vstup do utkání na plzeňském ledě sedmkrát inkasoval a v boji o šesté místo v extraligové tabulce opět ztratil. Oceláři přitom už od osmé minuty vedli 1:0 a měli další vyložené šance, ale neskórovali, a tak v 19. minutě přišlo srovnání. Druhá třetina už byla úplně o něčem jiném. Indiáni rychle vstřelili dvě branky, Třinci nepomohl ani oddechový čas a domácí v prostřední části přidali ještě další dva zásahy. V čem byl výkon úřadujícího mistra tak odlišný? "Já nevím, nevím co bych k tomu řekl, strašně těžko se mi to hodnotí," nenacházel ta správná slova ke zhodnocení takového kolapsu zkušený útočník.

Přečkat tlak Plzně a skórovat, tak nějak mohly znít pokyny trenéra Tlačila. "My jsme hráli to, co jsme si řekli, do devatenácté minuty. Pak přišel gól v oslabení a to byl náš konec," okomentoval Varaďa chvíli, která podle něj byla zlomovým momentem. Indiáni totiž od vyrovnávací branky na hřišti byli lepší a přidali dalších šest zásahů, vyhnali z branky dokonce brankáře Hamerlíka. Plzeňskou lavinu nezastavil ani time-out lavičky Ocelářů po třetím gólu, vzápětí totiž přišel faul a Martin Straka proměnil nájezd. "My jsme prostě čtyřicet minut nehráli to, co jsme tady hrát chtěli, a Plzeň tak zaslouženě vyhrála," nehledal střelec dvou gólů žádné výmluvy ani omluvy pro porážku svého týmu.

Přesto to nebyl tak jasný zápas. Třinec ve třetí části dokázal snížit až na rozdíl jediné branky, ale místo zodpovědné hry a snahy o srovnání přišly dvě fatální chyby, skvělá Dudova přihrávka a Pletkův čtvrtý gól v zápase. "Zase přišla chyba, to je ohraná písnička, bylo to úplně zbytečné," nebral si servítky Varaďa. Ten si navíc postěžoval i na nevyužité přesilovky pět na tři. "To by se mělo dávat, ještě jsme měli šanci, ale nevyužili jsme v zápase dvě dlouhé dvojité přesilovky a to je veliká chyba," zakončil rozhovor nespokojený útočník třineckého týmu.