Jdeme na to! Boj o titul začne ve WERK ARENĚ!

13.04.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tepová frekvence stoupá, vyvrcholení letošní hokejové sezóny je tady! Oceláři v sobotu odstartují finálový souboj o Masarykův pohár, hráči s drakem na hrudi vyjedou do boje proti obhájci titulu z Brna. Úvodní dva duely bude hostit WERK ARENA, úvodní buly sobotního duelu je naplánováno na 18:20. Utkání přímým přenosem vysílá ČT Sport, uděláme první krok v cestě za titulem?

Sponzorem sobotního prvního finálového duelu mezi Oceláři a Kometou je společnost Romtes Service, a.s.

Sponzorem nedělního druhého finálového duelu mezi Oceláři a Kometou je společnost Josef Krenželok – prodej železničního materiálu.

Úřadující mistr z Brna znovu po roce postoupil do závěrečného boje o Masarykův pohár. Kometa znovu neprožila ideální základní část, z pátého místa ale družina majitele a hlavního trenéra Libora Zábranského znovu útočí na mistrovský titul. Brňané si ve čtvrtfinále hladce poradili z Vítkovicemi, v semifinále pak, byť znovu začínali na soupeřově kluzišti, v pěti zápasech vyřadili vítěze základní části z Plzně. Tým kolem kapitána Martina Erata tak znovu potvrzuje, že se na vrchol sezóny umí náležitě připravit. Podrobnější informace o Kometě naleznete v tomto článku.

Oceláři měli cestu do finále poněkud trnitější, než jejich poslední soupeř letošní sezóny. Hráči s drakem na hrudi si museli proklestit cestu skrz dva východočeské celky, Pardubice Slezané zdolali až v sedmém zápase, Hradci pak Třinečtí ukončili sezónu v šestém semifinálovém duelu. Po třetím místu z Ligy mistrů mají Oceláři šanci dosáhnout na úplný vrchol v domácí soutěži! Díky lepšímu postavení po základní části bude družina kapitána Lukáše Krajíčka začínat na domácím ledě, pojďme Oceláře podpořit ve velice těžkém souboji o Masarykův pohár! Začínáme v sobotu!

Bude to parádní zakončení sezóny, říká Václav Varaďa

Pane trenére, již do semifinále jste si přál Kometu. Teď se vám to splnilo.
"Nikdo jiný nezbývá (smích). Do Plzně by byla delší cesta, tuhle věc jsem v hlavě měl taky. Myslím, že to bude parádní hokej a skvělé zakončení letošní sezóny. Jejich styl hokeje se mi velice líbí, čeká nás nesmírně těžký soupeř. Jsme ale rádi, v jaké situaci se nacházíme. Věřím, že kluci se o to porvou a zvítězíme."

Co bude klíčové proti takhle silnému soupeři?
"Nabízí se jasná fráze, a to dát o jeden gól více, než soupeř. Budeme chtít dobře bránit, budeme se hodně připravovat na jejich přesilové hry, které byly rozdílovým faktorem v prvních dvou sériích, které Kometa absolvovala. Bude to zase souboj speciálních týmů, tak, jak my se připravujeme na Brno, tak se zcela jistě budou oni připravovat na nás."

Budete ve finále znovu točit mladé hráče?.
"Budu točit mladé i staré, podle toho, jak budou hrát. U nás není jasně dané, že vítězná sestava se nemění. Pokud ale kluci budou zdraví a nebudou moc pobouchaní, tak se to moc lišit nebude. V průběhu série se to ale může měnit, všichni kluci, i ti, kteří nebudou v sestavě pro první utkání, budou chtít hrát."

Jak to vypadá s Martinem Růžičkou?
"Martin je po operaci ramene. Dlouho jsme tápali a probírali různé varianty Martinova fungování do konec play off. Čekali jsme do nejzazší možné chvíle, jeho zranění si ale vyžádalo chirurgický zákrok. Martin je tedy mimo šanci se dostal do play off a pomoci nám."

V Kometě jste hrál, jaké to pro vás bude?
"Zažil jsem tam skvělý půlrok, měli jsme parádní partu. Kometa má skvělé fanoušky, kteří ji budou tlačit dopředu. Jsme v situaci, že chceme uspět, vážíme si toho, kde se nacházíme a půjdeme si za svým. Těší nás, že finále začínáme doma. Fanouškům bych chtěl poděkovat za předchozí dvě série, které s námi absolvovali, velice nám pomohli. Věřím, že to takhle bude pokračovat i nadále."

Vzájemné zápasy v základní části

8. září 2017: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:4 sn. (2:3, 0:1, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. Hruška (M. Erat, O. Němec), 58. O. Němec (M. Erat). rozh. nájezd T. Svoboda – 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký, M. Kovařčík), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček).

17. října 2017: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Hrňa (Marcinko, M. Doudera), 32. Martin Růžička (Hrňa, Rákos), 46. Martin Růžička (O. Kovařčík, Marcinko), 60. Martin Růžička (Rákos) – 29. Mallet (Nahodil, Gulaši).

29. listopadu 2017: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
31. Horký (Mallet, H. Zohorna), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos).

14. ledna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. Roman Vlach (Marcinko, Martin Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, J. Krejčík), 21. M. Erat (J. Hruška, R. Zohorna), 22. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. J. Krejčík.

O zápasech

Hrací den: 1. finále Generali play-off
Termín utkání: sobota, 14. dubna 2018, 18:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec