Jašek o premiérové trefě: Snad budou přibývat i další góly

09.12.2015 · Lubomír Černek (TH)
V prvním utkání po oznámení širší nominace na MS do 20 let vstřelil Lukáš Jašek premiérový gól v extralize dospělých. "Trvalo to strašně dlouho, přiznávám. Trošku mě to už i trápilo, ale poslední dobou jsem na to nemyslel a padlo to tam. Snad budou přibývat další a nezůstanu u jediného gólu."

Premiérový zásah si připsal na ledě Mladé Boleslavi, kde zaznamenal čestný úspěch Ocelářů při prohře 1:4. "Seběhlo se to tak rychle, že jsem zrovna ani nevěděl, co se děje. Jen škoda, že jsme nevyhráli, bylo by to hezčí," říká osmnáctiletý třinecký rodák.

Jašek souhlasil, že pro něho pozvánka, i když o ní od trenéra věděl už dříve, byla povzbuzením. Teď chce zabojovat o místo v konečné nominaci na kempu, který začíná tuto neděli ve Velkých Popovicích. Do Finska odlétá finální výběr o pět dní později. „Vím, že to bude velmi těžké, jsem jedním z nejmladších v týmu. Ale zatím jsem byl na každé akci a budu se hodně snažit, abych nechyběl i na té nejdůležitější. Vidím to padesát na padesát,“ pokračoval nadějný útočník.

Sezonu rozjel solidně. V juniorce zaznamenal 16 bodů (6+10) v šesti zápasech, jediný start za partnerský klub Ocelářů ve Frýdku-Místku okořenil gólem. Mohlo být mnohem lépe, pokud by ho zhruba na měsíc nevyřadilo ze hry zranění. "Cítím se momentálně super, i když třísla mě ještě trochu trápí. Co se týče výkonů, povzbudila mě juniorka, kde jsem nasbíral nějaké body. To mi hodně pomohlo, více si věřím," vysvětloval.

Zajímavé je pro něho i setkání na střídačce s trenérem René Muchou, jehož zná od mala. "Vedl mě od třetí třídy asi až do dorostu, než jsem odjel na rok do Švédska. Teď jsme se zase potkali v áčku, je to příjemné. Vím, co preferuje a co od něho můžu čekat," řekl Jašek na adresu oprášené spolupráce a přiblížil, na co se momentálně v trénincích zaměřují.

"Tréninky jsou intenzivní a herní. Zkoušíme různé situace, dva na jednoho, tři na dva, jeden na jednoho, abychom se sehráli a začalo nám to konečně fungovat,“ pokračoval třinecký odchovanec, o kterých je všeobecně známo, že jim na výsledcích týmu záleží více než ostatním. „Hodně mě štve, kde se nacházíme. Vůbec nevím, v čem to je, že se nedaří. Ale věřím, že se zvedneme a budeme vítězit," podotkl.

Třinecký útočník byl v červnu draftován Vancouverem (celkově 174.), který v létě během nováčkovského kempu uhranul. Chválili si jeho kondici, rychlost. „Jsem s nimi v kontaktu. Dokonce za mnou přijel i jejich skaut, provedl jsem ho WERK ARENOU. Dorazil v době, kdy jsem byl zraněný. Je škoda, že mě nemohl vidět hrát. Jinak mi píšou emaily, zavolají. Například, když jsem byl zraněný, ptali se, proč nehraju. Jejich zájem mě těší,“ dodal.

Před sebou má maják v podobě NHL, po tréninku si v rámci možností přidává. V minulosti ho bylo možno vidět, jak si s Václavem Varaďou pilují střelbu. „Zápasy jdou rychle za sebou, není moc času. Ale když to jde, snažím se po tréninku hlavně zlepšovat střelbu nebo posiluji s kondičními trenéry. Hodně mi pomáhají,“ uzavřel Lukáš Jašek.