Jan Peterek: Stále jsem věřil, že skóre otočíme...

30.03.2013 · Martin Stebel
Třetí duel semifinálové série mezi Třincem a Zlínem dopadl lépe pro Jihomoravany, kteří uspěli v dovednostní soutěži zvané samostatné nájezdy. V dresu domácích Ocelářů byl nejvýraznější osobností velezkušený Jan Peterek. Autor dvou branek sobotní střetnutí stručně pro klubový web okomentoval.

O propracované defenzivě soupeře

Už několikrát jsem říkal, že Zlín má dobrou defenzivu, hraje ze zabezpečené obrany a dnes jsme se do nich tlačili, ale nemohli jsme dát gól. Oni nám jednoduše ujeli a prosadili se. Zlín vždy vytvoří před brankou hrozen. Všichni tam stojí a brání. Musíme dávat víc puků na naše obránce, častěji střílet a pokusit se tečovat. To je recept.

O herní strategii Ocelářů

Rozhodně jsme soupeře po minulém utkání nepodcenili. Musíte být trpěliví, aby se povedlo rozhodit jejich obranný šik. Je to docela opatrný hokej, oni trestají každou naší chybu. Když občas propadneme ve středním pásmu, okamžitě vyrazí tři na dva, nebo dva na jednoho. V tomhle směru jsou velmi nebezpeční.

O psychickém rozpoložení před třetím dějstvím

Stále jsme doufali, že skóre otočíme. Ztráceli jsme jeden gól a věřili jsme, že můžeme dát dva. Jenže Leška to znovu vytočil zpoza brány a bylo to 1:3. Pořád si říkáme, že si tohle musíme hlídat, ale stejně mu to stále "sežereme".

O třineckém komplexu s názvem samostatné nájezdy

K tomu se asi není třeba vyjadřovat. Nejdou nám a je třeba to prolomit. Měl jsem tajný triumf, kdo by mohl jet. Marku Zagrapanovi to ráno šlo. Je mi líto, že nedostal šanci. Myslím si, že by dal gól. Trenéři řekli, že třetího hráče dají podle toho, jak to budou cítit. Zítra je další zápas a ten musíme zvládnout lépe!