Jan Peterek: S jedním gólem se těžko vyhrává...

30.11.2012 · Martin Stebel
Střelecké soužení Ocelářů nebere konce. Ani v utkání proti tabulkovému lídrovi z Plzně nevsítil Třinec víc než jen jediný gól a zrodila se další "fotbalová" porážka 1:2 po dramatu samostatných nájezdů. Brankový úspěch domácích zaznamenal v polovině druhé minuty velezkušený matador Jan Peterek.

V první třetině byla převaha na straně domácích, kde hledat příčiny toho, proč to v dalším průběhu nešlo podle vašich představ?

Začátek byl z naší strany parádní, měli jsme několik šanci, ale nepovedlo se náskok zvýšit a soupeř se chytil. Šanci jsme měli mnoho, ale zase platilo "nedáš – dostaneš". Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale já jsem viděl hru v rychlém tempu. Hráli jsme vyrovnanou partii a místy jsme byli i lepším týmem. Umíme si vytvořit šance, problém je v proměňování. S jedním gólem se jen těžko vyhrává.

Střetly se dva nejofenzivnější týmy soutěže, přesto se hrálo hlavně ze zabezpečené defenzívy...

Plzeň je na špici, mají fazónu, proto jsme rádi, že jsme s nimi hráli vyrovnaný hokej. Myslím si, že v některých fázích zápasu jsme byli lepší. Aspoň malou útěchou je fakt, že i v době kdy se nám nedaří, se umíme poprat s těmi nejlepšími. Vidím to pozitivně. Sice jsme dnes prohráli na penalty, ale jedeme dál.

Čas - 1:31. Oceláři vedou 1:0! foto: Marian Ježowicz.

V minulém utkání jsi nastupoval až ve 4. formaci, což asi není optimální...

Byl tam určitý herní útlum a bylo třeba něco změnit. Trenér je zodpovědný za výsledky a proto se tak rozhodl. Minule jsem se nedostal tolik do hry, ale dnes jsem chtěl dokázat, že něco umím. Když člověk dá na začátku zápasu gól, sebevědomí jde nahoru. Je opravdu škoda, že jsme z dalších šancí nepřidali góly.

V neděli vás čeká další těžký duel. Přijede aktuální mistr z Pardubic. Co bude třeba změnit, aby konečný výsledek byl pozitivnější?

Co je třeba změnit? Myslím si, že můžeme zůstat u té hry, kterou jsme předváděli proti Plzni, jen to chce proměňovat šance a dávat góly. Pokud bychom dnes po první části vedli 4:0, zápas mohl vypadat zcela jinak. Až od druhé třetiny začal soupeř zlobit.

Pátečním zápasem jste ukončili první polovinu základní části extraligy. Máte na svém kontě 41 bodů, což asi není důvod k velké radosti...

Nemůžeme být spokojení se ziskem ve druhé čtvrtině. Máme jen 16 bodů, což je málo. V té první jsme měli 25, což bylo slušné. Musíme mít pokaždé přes dvacet bodů. Věřím, že v neděli doma začneme druhou polovinu soutěže plným ziskem.