Jan Peterek: Musíme hledat chyby u sebe

19.02.2013 · Eva Dvorská
Ani třetí duel v řadě na ledě soupeře nedopadl pro Oceláře podle představ. Proti aktuálním mistrům z Pardubic Třinec neuspěl po výsledku 3:5 a spadl na průběžné páté místo. Po úterním střetnutí nám své dojmy sdělil ostřílený rutinér Jan Peterek.

Honzo, jak zní hodnocení utkání?

V první třetině jsme vedli 1:0 a to nás nějakým způsobem poslední dobou ukolébá a už si myslíme, že to půjde samo. Ty momenty, co jsme vypustili, Pardubice potrestaly a už bylo těžké to dohánět. Snažili jsme se, co jsme mohli, ale možná nějaká další jiná síla nás zabrzdila v tom, abychom to mohli obrátit. V průběhu zápasu došlo k úpravě ve složení útočných řad, trenér chtěl dát nový impuls do hry, abychom zápas obrátili. Po stažení na tři pětky jsme stáhli stav na rozdíl jednoho gólu, ale víc se nám nepodařilo.

Sedm proher v osmi zápasech není zrovna lichotivá bilance…

Tohle příliš nesleduji, jdu zápas od zápasu, ale je pravda, že venku se nám nedaří. Co jsem vypozoroval, tak první a třetí čtvrtina byla dobrá, takže nám asi nesedí rozlosování a soupeři venku.

Který soupeř je na venkovních kluzištích nejhůře hratelný z vašeho pohledu?

Řekl bych, že Zlín. Jakmile vede, tak hru zavře a je těžké se přes něj prosadit. Pardubice jsou hratelné! My jsme dnes udělali spoustu chyb, které potrestaly, ale od té doby si myslím, že jsme byli trochu lepší, přehrávali jsme je, ale bohužel jsme nedávali góly. Navíc Salfa výborně zachytal.

Pardubice stále bojují o předkolo play-off a body nutně potřebují. Bylo to na jejich hře hodně znát?

Bylo vidět, že mají krizi, že se trápí a nevěří si a my jsme jim v tom pomohli. Pardubice dnes musely vyhrát a také k tomu tak přistupovaly, hrály jak o život, ale bylo na nich cítit, že to není úplně ono.

V čem byl dnešní soupeř lepší? Co rozhodlo?

Dostal se do vedení o dva góly a pak rozhodovaly i další vlivy, které nás nepustily do zápasu. Fauly co byly na nás, byly i na druhé straně, ale holt rozhodčí je pán na hřišti. Sporné ofsajdy a podobně, tak mi to přišlo, že jsme nebyli tolik puštěni do hry.

Co bude potřeba zlepšit před pátečním domácím utkáním s Litvínovem?

Zejména první třetiny. Jakmile nám soupeř uteče, chceme to dohnat a pak nás to stojí hodně sil. V Budějovicích jsme vedli 3:1, ale uspokojili jsme se, místo toho, abychom hru zavřeli.