Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Jan Peterek po třetím titulu v řadě: Máme silnou osu týmu, hráči drží při sobě

28.04.2022 · Klub
U prvního titulu Ocelářů byl jako hráč, pod dalšími třemi se podepsal jako sportovní ředitel. Jan Peterek bezprostředně po převzetí poháru v O2 areně neskrýval před novináři nadšení z úspěchů, kterých klub v posledních letech dosahuje.

Už vám došlo, co jste dokázali? 

Myslím, že mi to dojde až za týden. Teď je to taková prvotní radost, ani nevím, co se pořádně stalo. Je to neuvěřitelná euforie, takže člověk to začne vstřebávat s odstupem času. Když nemůže být člověk na ledě, tak se nervozita kumuluje a je to šílené. 

Kdy se podle vás lámala série? 

Myslím si, že jsme pořád předváděli zodpovědný výkon. Samozřejmě v sérii Sparta ukázala, že má kvalitní tým. Ale my jsme ukázali srdce a předvedli neskutečně zodpovědný výkon a minimum chyb. To rozhodlo.

Uvědomujete si, že jste dokázali jako první od hegemonie Vsetína vyhrát titul třikrát v řadě? 

Pořád se o tom psalo a mluvilo, takže jsme o tom věděli. Samozřejmě hezčí by to bylo doma, protože doma jsou oslavy vždycky větší, ale i před zaplněnou O2 arenou to je taky super zážitek. Byla krásná atmosféra. 

Co byste řekl o práci Václava Varadi pro klub? 

Neuvěřitelný trenér, od jeho příchodu ukázal, jak kvalitní je. A každý rok byla spolupráce s ním lepší a lepší. Navíc každý ví, že obhájit titul je těžší, než ho získat poprvé. A nám se to s ním povedlo třikrát. To svědčí o jeho kvalitách. 

Už jste se smířil s tím, že v Třinci příští sezonu nebude? 

Všechny nás to mrzí. Mrzí to vedení, hráče i fanoušky, bude to pro nás komplikace a uvidíme, jak to bude vypadat bez něj. Rozhodl se, že chce v Třinci skončit, takže to musíme tak brát. 

Přijde teď větší obměna kádru v porovnání s minulostí? 

Každý rok od nás odešlo hodně rozdílových hráčů. Matěj Stránský dal předminulou sezonu přes třicet branek, takže jsme věděli, že bude těžké ho nahradit. Takže každý rok od nás odchází kvalita, protože v našich vodách loví spousty českých i zahraničních klubů, takže to bude zase těžké. 

To je ale známka, že organizace funguje správně, protože se s tím dokážeme vyrovnat, že? 

Myslím si, že je v Třinci silná osa týmu, která drží při sobě. Do toho Venca Varaďa a celé vedení funguje skvěle. Do toho náš prezident Ján Moder, který je neskutečný srdcař. Takže všechno dohromady funguje. Hlavně jsem rád, že se nám zase povedl titul. 

Jaké budou oslavy? 

To nikdo neví. Improvizace.