Jakub Lacka: Nechtěli jsme to vzdát

22.09.2016 · Martina Sikorová
V zápasech proti Vítkovicím a Zlínu museli třinečtí junioři hned několikrát dotahovat náskok svého soupeře. Výsledek? Pět bodů z šesti možných. “Bojujeme až do úplného konce,” říká Jakub Lacka, jenž se proti ševcům prezentoval hattrickem a výrazně se tak podepsal pod vítězství Ocelářů.

Proti Vítkovicím jste v každé třetině prohrávali o gól. Kde hledat příčiny?

“Celý zápas jsme se snažili, makali, ale nebyli jsme efektivní. Vlastními fauly jsme je navíc dostali na koně, naštěstí se nám vždy podařilo vyrovnat před koncem třetiny.”

V prodloužení jste pak velmi rychle získali bonusový bod. Jak jsi viděl rozhodující situaci?

”V prodloužení tři na tři se nám zatím daří. Kluci hodně bruslili, dobrou práci tam odvedl Honza Hladonik, který dostal do nájezdu Davida Kofroně a ten ho pěkně proměnil.”

Na ledě Zlína jste šli do vedení už ve druhé minutě, poté jste inkasovali tři góly. Co se stalo?

”Ve Zlíně jsme neměli nejlepší vstup do zápasu. I když jsme se rychle prosadili, nedokázali jsme pomoci brankáři, proto jsme hned dostali ty góly. Udělali jsme několik zbytečných chyb, a to nás stálo vedení.”

Také tentokrát se vám podařilo vyrovnat ještě před sirénou oznamující přestávku.

”Nechtěli jsme to hned vzdát a díky bojovnosti všech jsme dokázali srovnat ještě před koncem první třetiny. Jsme tým, který chce vyhrávat a bojujeme až do úplného konce.”

Ve Zlíně přišel rozhodující moment na začátku poslední třetiny, kdy ses prosadil ve vlastním oslabení po chybě domácího týmu. Mohl bys svůj druhý gól popsat?

”Vyhodili jsme puk až k brankáři, který to chtěl rozehrát na spoluhráče, ale při napadání mi to jen nahrál a já zakončoval do odkryté branky. Byl to jeden z nejkurióznějších gólů, jaký jsem kdy dal.”

Oba zápasy měly jednu věc společnou, dohromady jste v nich hned pětkrát prohrávali. Čím myslíš, že to bylo?

”Nevím. Ale vím, že nechceme hrát tak, abychom prohrávali v každém utkání, a proto na tom musíme zapracovat. Měli bychom více pomáhat brankářům.”