Jakub Klepiš: Enormně se nedaří, nevíme, jak se z toho dostat

06.12.2015 · Daniel Ježek
V závěrečném kole první poloviny Tipsport extraligy Oceláři na svém ledě hostili Olomouc. O osudu zápasu rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které se hosté prosadili třikrát. Hráči s dráčkem na hrudi prohráli 1:4, po polovině soutěže na svém kontě mají 31 bodů. Příčiny, proč se nedaří, hledal Jakub Klepiš.

Jakube, prohra 1:4. Jak zní hodnocení zápasu?
Prohráli jsme další zápas, těžko se to hodnotí. V naší hře byly chyby, hra byla špatná, v celém zápase jsme hráli snad jen dvacet minut. To je strašně málo.

Dveře kabiny byly dlouho zavřené, byla uvnitř bouřka?
Lehká bouřka byla, spíše jsme si ale vyříkali, co kdo dělá špatně, jak to máme dělat. O tom se ale bavíme pořád a zatím jsme nenašli recept, jak z toho ven. Byla to samozřejmě pozitivní slova, protože v situaci, v jaké se teď nacházíme, nemá cenu řvát jeden po druhém. Snažili jsme se povzbudit, říct si, co budeme v příštím zápase dělat lépe, co musíme zlepšit na tréninku.

Co se děje s týmem, který od loňské sezóny zůstal pohromadě, ale výsledky nejsou dobré?
Za poslední dva měsíce jsem tuto otázku slyšet mnohokrát. Kdybych to věděl, tak to změním, momentálně ale na ní nemám odpověď. Musím začít u sebe, vím, že momentálně nehraji ani z padesáti procent tak, jak se ode mne očekává. Sám to vím, týmu příliš nepomáhám. Špatné výsledky beru částečně na sebe. Jsme tady ale jeden tým, zatím se nám nedaří a ještě jsme nenašli cestu, jak se z toho dostat.

Na kontě máte jeden gól, k tomu nějaké asistence. Od vás se branky očekávají, co k tomu říct?
Já jsem nikdy moc gólů nedával, spíš sbírám asistence. Ale jeden gól...To je tristní bilance. To se stát nemělo, to mají brankáři skoro víc gólů, než já. Co dodat...Sám jsem na sebe naštvaný, že mi to nejde. Jediné co můžu já i ostatní dělat, je pořádně makat na tréninku a přenést to do zápasu. Enormně se nám nedaří, není to ale na vypínač, že přepneme a budeme vyhrávat. Musíme jít krůček po krůčku.

S Erikem Hrňou a Martinem Adamským jste loni dali padesát pět branek, teď máte v součtu jen pět. Na nejofenzivnější tým ztrácíte 30 branek…
Erikovy, moje a Ádovy góly chybí, celkově dáváme strašně málo branek. Asi se málo cpeme do brány, málo střílíme. To jsou ale věci, které si pokaždé říkáme, v zápase to ale není vidět. Musíme si to říkat pořád a hrát to tak. A ne si to jen říkat. Hokej není hra jednotlivců, tohle se týká všech v kabině.

Máte třeba strach z toho, že tuto sezónu v Třinci nedokončíte?
To není otázka pro mě, nevím co na to říct. Já se snažím, ale, jak už jsem řekl, nedaří se mi. Jestli ze strany vedení přijde rozhodnutí, že mě chtějí vyměnit nebo vyhodit, to záleží jen na nich. Takový je hokejový život. Já to ale nedělám schválně, že mám jen jednu branku.