Jako bychom hráli proti Barceloně, smutnil Jiří Polanský

26.12.2013 · Tereza Velikovská, Martin Stebel
Ani na hřišti suverénního lídra extraligy z Holešovic Ocelářům pšenka nekvetla. Na druhý svátek vánoční se zrodil jednoznačný výsledek, který kouč hostů označil na tiskovce za milosrdný. Hlavní aspekty neplodného herního projevu červenobílých se pokusil částečně rozklíčovat Jiří Polanský.

Také nejproduktivnější Ocelář sezony aktuálně neprožívá bodově úspěšné období. Mnohem více než vlastní kanadské body jej však zcela správně trápí současná nepohoda týmu: "Do první repre přestávky jsme hráli docela dobrý hokej, úvodní čtvrtina extraligy nám bodově vyšla. Potom se něco zlomilo, nevíme co, a hrajeme špatně. Po druhé repre pauze jsme doufali, že se to znovu obrátí v náš prospěch, což ale zatím nepřišlo. Dnes jsme si vzpomněli na letošní první vzájemný zápas v Praze. Průběh byl trochu podobný, byla to hra kočky s myší. Tohle jsme nechtěli dopustit, ale bylo to místy ještě horší," tvrdí 32letý centr.

Oceláři jako obvykle vycestovali do metropole o den dříve, aby ušetřili síly. Už před začátkem utkání však bylo všem naprosto zřejmé, že je rozhodně nečeká rival, na kterém si jde snadno zvednout sebevědomí: "Sparta opravdu není soupeř, kterému můžete jen tak nastřílet šest gólů, není to zrovna moc vhodný soupeř, proti kterému se můžete chytit. Dnes jsem si připadal, jako bychom hráli proti Barceloně. Vůbec jsme neměli puk, všude jsme byli o krok později. Honili jsme hráče, hráli jsme až moc často bez kotouče. Takto se porazit Spartu nedá."

Během minulého domácího střetnutí proti Chomutovu se zranil nejpilnější střelec Ocelářů Adamský. Jak vnímá třinecký hráč s číslem 23 absenci nejlepšího parťáka, se kterým občas hrál téměř naslepo? "Martin samozřejmě chybí. Je to náš nejlepší střelec, navíc má neuvěřitelný čich na odražené puky, prosazuje se v takových situacích, které by nám teď pomohly. Dnes jsme sice několikrát jeli sami na branku, ale nebyl z toho gól. On je typ hráče, který se prosadí v momentě, kdy to mužstvo nejvíc potřebuje. Není to typ, kdy se vyhraje třeba 6:2, a on dá hattrick. Prosazuje se většinou tehdy, kdy je to vyrovnané," popisuje přínos svého kamaráda.

Jaký recept k prolomení střelecké "diety" svého mužstva nabízí? "Zkoušeli jsme se v tom pitvat, zkoušeli jsme vymyslet, co by se mělo zlepšit. Potom jsme chvíli zkoušeli to vůbec neřešit, byla snaha se jednoduše dostat do herní pohody, také to nepomohlo. Musíme dál tvrdě pracovat. Je třeba věřit, že střelecký půst prolomíme, a začneme konečně znovu vítězit."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno