I náhradník je jenom člověk, hlásí Martin Vojtek

02.10.2010 · Archiv HC Oceláři Třinec
Začátek sezony 2010/11 není pro třinecké gólmany příliš šťastný. Třinečtí vstoupili do ročníku s vyrovnanou dvojicí Peter Hamerlík a Tomáš Duba, jenže oba jsou momentálně ve stavu zraněných. Jako už několikrát předtím proto musí mezi třemi tyčemi vypomáhat MARTIN VOJTEK, jenž sezonu zahájil v prvoligovém Znojmu.

Velice smolně skončilo úvodní utkání sezony pro Petera Hamerlíka. Ve 48. minutě utkání na ledě Komety Brno utrpěl po střetu se soupeřem zranění. Led opustil na nosítkách a posléze byl s otřesem mozku a poškozenou páteří odvezen do brněnské Fakultní nemocnice na další odborné vyšetření.

Devětadvacetiletý Duba se nezaviněně zranil v úvodu druhé třetiny pátečního utkání s Kladnem. Namohl si tříslo, ale nakonec jeho potíže nejsou vážnějšího charakteru a brzy by měl být fit. Duel proti Kladnu tak od 23. minuty dochytal Martin Vojtek a svými zákroky výrazně přispěl v výhře 7:3. Přerovský odchovanec následně byl u domácího vítězství 5:3 proti Spartě a solidním výkonem se prezentoval také na stadionu Luďka Čajky, odkud Oceláři přivezli cenný bod. S největší pravděpodobnosti zasáhne i do nejbližšího utkání, ve kterém Oceláři v neděli hostí České Budějovice.

V sezoně 2007/08 byl nejlepším gólmanem extraligy a držel i rekord v neprůstřelnosti. Jeho tehdejší výkon činil 218 minut a devět vteřin. Jak nyní přiznal, sám nevěřil, že letos se ještě do třinecké branky dostane: "Hamas a Dubis jsou na nějaký čas mimo a já nemám problém zaskočit. Byl jsem rád, když mi trenér Marek zavolal, abych přijel. Netuším, jak dlouho v Třinci přesně budu, ale užívám si každou minutu na ledě. Jak už jsem kdysi říkal - "i náhradník je jenom člověk". Tým máme letos výborný, musím pochválit kluky v obraně, kteří hrají obětavě a pomáhají mi," kvituje přínos svých kolegů gólman, který už dlouhé roky slyší na přezdívku Kokin.