Hrňa: V klidu si odpočineme a připravíme se na další zápas

23.04.2023 · Adam Sušovský
Je nejdéle sloužícím a zároveň nejzkušenějším Ocelářem, Erik Hrňa má ve sbírce všechny čtyři mistrovské tituly klubu a mohl jich mít ještě více, kdyby… Mountfield zvládl lépe prodloužení, vyhrál 2:1 a finálová série pokračuje. „Hradec nám ukradl výhru, zkusíme ji ukrást my v Hradci,“ říká Hrňa bojovně. Válka o pohár pokračuje ve středu.

Ukazuje se zase, jak těžké je udělat poslední krok?

Říká to každý… Dneska jsme bohužel měli velké šance, nedali jsme je. Nedáš, dostaneš a přesně to se stalo. Chtěli jsme se radovat s fanoušky doma, teď nás čeká cesta do Hradce. Nedá se nic dělat. Odpočineme a zkusíme to urvat tam

Co chybělo Třinci na konci třetí třetiny, aby z tlaku vytěžil víc?

Machy jim parádně zachytal, jednou mu to skočilo na branku. Už to vypadalo, že mu to spadne na záda a odrazí se to do branky. Bohužel byl dneska moc velký, musíme ho zkusit propálit v Hradci.

Jak teď vyčistit hlavy a nepodlehnout tomu, že i fanoušci dnes v Třinci chtěli slavit titul?

Člověk počítá s oběma variantama. Tohle není o tom, že bychom byli s hlavama na oslavách. Poslední krok je těžký, Hradec nám ho ukradl a my to budeme chtít ukradnout zase tam.

Proč vám nevyšel vstup do prodloužení?

Já bych neřekl, že nevyšel… Bek to prostě chytil na modré, jen do toho plácl. Uprostřed byla teč, Káca to vůbec neviděl a do toho taková smůla, že to chtěl Kánis zachránit a sám si to tam srazil. To se stává.

Je veliká rána, že Oceláři ztratili zápas v prodloužení?

Ono je to jedno, jestli se to stane v základní hrací době nebo v prodloužení. Prostě jsme prohráli zápas, v klidu si odpočineme a připravíme se na další.

Může to Hradec nakopnout?

Každé vítězství potěší, tým nakopne, ale my se vůbec nesoustředíme na ně. My se díváme na sebe, musíme zase dávat góly. Zatím to bylo všechno o gól, ten rozhoduje. Takže to tam musíme cpát, ať jich dáme víc.