Hrňa: Každý zápas s Libercem je na krev

28.09.2021 · Šárka Kolková
Sedm gólů a tři body doma. Repríza finále vyšla Ocelářům na výbornou. Velký podíl na výhře má i Erik Hrňa, který vstřelil gól a dvakrát nahrával. Třinecký útočník si přitom takový bodový večer už dlouho nepamatuje.

Eriku, v repríze posledních dvou finále jste Liberec  porazili jednoznačně 7:2, co na takový výsledek říkáš?

Já si myslím, že to byl z naší strany parádní výkon. Měli jsme tam deset minut výkyv, ale pomohli jsme si v přesilovkách. Bránili jsme oslabení, napadaly nám tam góly. Hlavně jsme chtěli odčinit zbytečnou prohru na Kladně.

Gól na 1:1 jste dali v přesilovce těsně  před koncem první třetiny, druhý gól přidán po trestném střílení hned na začátku té druhé, byly to rozhodující momenty?

Já si myslím, že ano, ale hlavně jsme si hlídali střední pásmo. Než dali první gól, moc šancí tam neměli a zrovna jsme jim jednu nabídli, z té bohužel  vstřelili branku. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně, čekali jsme na chyby a využili přesilovky. Povedlo se nám to a vyhráli jsme zápas.

Byl to střet nejlepších týmů, ale v poslední době vyznívá hodně pro Třinec...

Vždycky je to boj, ten výsledek takhle vyšel, ale každý zápas s nimi je na krev. Dnes to napadalo nám a jsme za to rádi.

Bylo to repete finále, co vám to ukázalo o síle mančaftu, který se přes léto dost výrazně změnil?

Myslím si, že se na nás chtěli vytáhnout. Určitě nás chtěli porazit. My jsme k tomu přistoupili tak, jako bychom znovu finále hráli. Chtěli jsme jít za výhrou my.

V zápase sis připsal hned tři body, z tvého pohledu hodně povedený výkon, souhlasíš?

Samozřejmě. To ani nepamatuji, kdy naposled jsem tolik bodů měl. (smích) Bude to hodně dávno, jestli někdy vůbec.

Nastříleli jste dnes sedm gólů, letos už po druhé. Střelecky a útočně to funguje.

Jsme rádi, že nám to lepí a padá. Jenom ať to tak pokračuje, ale musíme si dávat pozor právě na ty výkyvy, kdy v Kladně a s Brnem jsme taky ztratili zápas. Dnes jsme taky trošku polevili a zbytečně nás to stojí víc sil, otáčet zápasy a dohrávat to.

Máte před sebou sérií domácích zápasů, jaké to je hrát teď chvíli doma?

Tím, že máme všechno daleko z Třince, tak se zápasy různě popřehazovaly, abychom nemuseli cestovat tam a zpátky. Vyšlo to na tři zápasy doma a my jsme rádi, že se můžeme ukázat před fanoušky. Doufám, že jim budeme dělat radost.

Svou branku si vstřelil hokejkou nebo bruslí?

Myslím si, že jsem to trefil bruslí. Snažil jsem se do toho nějak poskládat. Zdálo se mi, že mě to trefilo do brusle.

Co říkáš na spolupráci Šedivého a Marcinka, která  tvé brance předcházela?

Šéďa ho tam našel úplně perfektně. Když jsem se na to díval na kostce, bylo tam moc hokejek. Parádní nahrávka a já se to potom snažil nějak nasměrovat, aby to šlo do brány.

Šedivý hrál s vámi letos poprvé, ale vypadá to, že zapadl  hodně rychle, souhlasíš?

Šéďa hrál dneska parádně. Před zápasem jsme si jen řekli určité věci, které hrajeme. Hned se začlenil do naší lajny.

HC Motor České Budějovice