Hrňa má první bod: Jen jsem chtěl zachránit pásmo

22.10.2022 · Vojtěch Kasal
Oceláři pokračují na vítězné vlně. Na ledě Mladé Boleslavi dokázali zvítězit 3:2 po prodloužení a nadále tak mohou stoupat vzhůru tabulkou. Nahrávku na vítězný gól si připsal Erik Hrňa, který utkání hodnotil.

V první řadě Eriku gratuluji k vítězství. Čtvrtá výhra v řadě, a k tomu ještě sedmizápasová série s minimálně jedním bodem, to už je velmi slušná vizitka. Co rozhodlo?

Určitě rozhodly přesilovky, jelikož branky za rovnovážného stavu v Boleslavi nepadaly. I v samotném prodloužení se nám podařilo vybojovat přesilovou hru, kterou jsme využili a díky tomu vyhráli. Musím ale pochválit i výkon Ondry Kacetla v brance a práci kluků při oslabení.

Bylo dnešní utkání stejně vypjaté jako ta v posledním semifinále?

Myslím, že oba týmy měly ta poslední play off alespoň trochu v hlavách, takže se chtěly navzájem předvést. No a dnes se podařilo vyhrát nám. Škoda jen té druhé třetiny, neboť to od nás nebyl úplně nejlepší výkon, ale za dva body jsme rádi.

Také si na boleslavském ledě zaznamenal svůj první kanadský bod v letošní sezóně, a to již při druhém startu. Jak celá branková situace vznikla?

Snažil jsem se především zachránit útočné pásmo, a poté odpálit kotouč k někomu ze spoluhráčů. Tam si jej pak stáhl pro sebe Růža (Martin Růžička) a skvěle zakončil.

V neděli vás čekají České Budějovice, které posledně dokázaly přerušit svou černou sérii. Co zlepšit, aby to bylo za tři body?

Je třeba dávat góly při hře pět na pět a vyvarovat se zbytečných faulů, které následně dostávají soupeře na koně. A pokud se objeví nějaká příležitost při přesilové hře, tak ji využít. Musíme zkrátka hrát zodpovědně celých šedesát minut.