Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hrehorčák: S každou výhrou roste chuť, chceme sérii udržet

20.10.2022 · Adam Sušovský
Tři extraligové zápasy v řadě zvládli Oceláři bez ztráty bodu, vítěznou sérii chtějí udržet i během následujícího víkendu. A to v těžkých zápasech na ledě Mladé Boleslavi a Českých Budějovic. "Chceme přivést co nejvíce bodů, ještě stále nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale s výhrami roste chuť," říká Patrik Hrehorčák.

Po odloženém domácím utkání proti Olomouci pokračují třinečtí Oceláři v extraligovém programu na ledech soupeřů, v pátek se představí v repríze posledních dvou semifinále na ledě Mladé Boleslavi, v neděli zajíždějí na stadion trápících se Českých Budějovic. 

Cíl pro další venkovní trip je jasný: Vrátit se do WERK ARENY ideálně s plným počtem bodů. 

"Pořád nejsme tam, kde bychom chtěli být. Tohle jsou další dva důležité zápasy, ze kterých chceme vytěžit co nejvíce, abychom na to mohli v další domácí sérii zápasů navázat," prohlásil Patrik Hrehorčák jen pár minut před tím, než třinecký tým s denním předstihem vyrazil po čtvrtečním ranním tréninku do Mladé Boleslavi. 

Během víkendu tak Třinec čekají dva soupeři v naprosto odlišném rozpoložení, dva zcela rozdílné zápasy. Zatímco Boleslav se veze na vlně euforie a po skvělém vstupu do soutěže drží v tabulce třetí místo jen s těsnou ztrátou na vedoucí Pardubice (navíc jsou Bruslaři nejlepším extraligovým týmem na domácím ledě), Motor se trápí a po devíti prohrách v řadě se ve čtvrtek večer v televizním utkání proti Plzni bude rozhodovat o tom, který trenér Jihočechy do souboje s Oceláři povede. 

"Jsou pod dekou, ale to neznamená, že proti nám nemohou odehrát nejlepší zápas," varuje Hrehorčák. "Někdy se proti takovým týmům hraje hůř, jako proti těm v uvozovkách silnějším a momentálně lepším," dodává slovenský útočník, který v posledním utkání proti Spartě vstřelil důležitý gól ve vlastním oslabení. 

"Já bych spíš řekl, že je liga velmi vyrovnaná. Ono je vlastně asi jedno, jaký nás čeká soupeř. Všechny týmy jsou na stejné úrovni, všichni jsme si rovnocenní. Stačí se podívat na tabulku, ve které je rozdíl mezi jednotlivými týmy minimální," poukazuje Hrehorčák na extrémně vyrovnané průběžné pořadí hokejového peletonu.

"Boleslav je bruslařsky dobře vybavený tým, proti ní se nikdy nehraje dobře. Mají mladý tým, navíc i rivalita mezi námi asi bude cítit. Už minulý rok po tom, co jsme je v semifinále vyřadili poprvé, to mezi námi v zápasech bylo vypjatější, letos to bude hádám to samé," říká Hrehorčák. 

V Mladé Boleslavi se Oceláři představí v pátek v 17:30, v Českých Budějovicích v neděli od 17:00. Obě utkání vysílá živě internetový portál HokejkaTV. 

"Po domácích zápasech se nám kouká na tabulku lépe, každá výhra je dobrá. S každou výhrou totiž roste chuť a my chceme vyhrávat každý zápas. Jsme rádi, že nám to teď vyšlo a uděláme všechno pro to, abychom následující víkend zůstali na téhle vlně," uzavírá Hrehorčák.