Hrehorčák: Říkal jsem si, že teď už gól dát musím

06.11.2021 · Adam Sušovský
Jeden z klíčových momentů duelu s Kladnem se odehrál v polovině třetí třetiny: Oceláři si pojistili vítězství gólem na 2:0 ve vlastním oslabení. Obraně soupeře do brejkového úniku pláchl Patrik Hrehorčák.

Vítězství s Kladnem se nerodilo snadno. Ve WERK ARENĚ jako by dlouho nebylo znát, že proti sobě stojí vedoucí tým soutěže a předposlední, trápící se, celek. Rytíři předvedli pod Jarovorým houževnatý výkon, Oceláři jejich odpor dokázali srazit až v poslední třetině.

Vítězství 2:0 podepsal brankou ve vlastním oslabení Patrik Hrehorčák.

A byl to vůbec první gól Ocelářů v oslabení v letošní sezoně.

Slovenský útočník na modré čáře vypíchl soupeři kotouč a sprint na brankáře zakončil tváří v tvář chladnokrevně.

Už jsem takhle letos párkrát do samostatného úniku ujel, ale gól jsem nedal. Tentokrát jsem věděl, jak zakončím, protože na tréninku podobným způsobem góly dávám, usmál se po zápase Hrehorčák.

Věděl jsem, že všichni tři kluci na ledě vytvořili tlak na kladenské hráče. V takovém případě stačí přesně ta jedna špatná nahrávka a je z toho brejk. Přesně to se také stalo. Díky za ten gól patří všem mým spoluhráčům, kteří Kladno dostali v danou situaci při rozehrávce pod tlak, uznal Hrehorčák.

Čekali jsme, že to bude těžký a urputný zápas. Rytíři hrají jednoduchý hokej, hodně bruslí a lídři z první lajny pořád umí soupeře zmáčknout. Ale máme tři body, to je důležité.