Hrehorčák vytáhl mistrovský pohár až na Lomnický štít

01.08.2021 · Klub
V létě se Masarykův pohár dost nacestoval. Každý člen mistrovského kádru dostal možnost mít ho na pár dní jen pro sebe. A tak se trofej pro mistry podívala na různá místa - naposledy na Lomnický štít, kam 15 kilogramový pohár vzal slovenský útočník Patrik Hrehorčák.

2634 metrů. Tak vysoko leží Lomnický štít, kam se v závěru července dostal Masarykův pohár pro vítěze play-off Tipsport extraligy v sezoně 2020/2021. Vynesl (a vyvezl) jej tam slovenský útočník Patrik Hrehorčák. „Bydlím kousek. Věděl jsem, že chci Pohár vzít do Tater. Lomnický štít nebyl původně v plánu, protože jsem ho chtěl sám vynést. Místní středisko mi ale nabídlo, že bych to mohl vzít lanovkou," vypráví autor celkem dvanácti branek v uplynulém ročníku.

Navzdory vrcholícímu létu vyrazil na dominantu Tater v hřejivé bundě slovenské reprezentace. „Když jsme vyrazili nahoru, tak byla bouřka. Ale měli jsme velké štěstí, protože se asi po 10 minutách vyjasnilo. Nejdříve takové mléko, kdy nešlo nic vidět. Pak se vyjasnilo a byla to hezká podívaná," popisuje Hrehorčák. Možná to byla i hustá mlha, díky které spousta lidí nejprve Masarykův pohár pořádně nepoznala. „Pár lidí vykřikovalo, že je to Stanley Cup," směje se Hrehorčák a pokračuje: „Někteří věděli, že to je pohár pro mistry české extraligy a chtěli se vyfotit. Hlavně cestou zpátky z Lomnického štítu."

Vedle výšlapu s 15 kilovou trofejí si Hrehorčák užil Pohár i jinak. „Měli jsme rodinnou oslavu s gulášem z kotlíku," prozrazuje popradský rodák. Teď už ale vyhlíží závěrečnou část přípravy na nový extraligový ročník. „Už týden chodíme mladší kluci na led, teď už jen čekáme na ty starší hráče, až se připojí na lede k nám. Už se na ně zase na všechny těším," vypráví hráč, který se do poslední chvíle rval o místo ve slovenské reprezentaci na mistrovství světa v Rize. „Minulá sezona byla hodně náročná a dlouhá. Po vítězství v extralize jsem se přesunul do kempu slovenské reprezentace, takže jsem neměl moc dlouhé volno," uzavírá dvaadvacetiletý štírek.