Hrehorčák po derby: Byli jsme pořádně hladoví!

15.02.2021 · Martin Stebel
Únor bílý - Oceláři sílí! V pořadí čtvrté krajské derby přineslo konečně úspěšný rezultát pro hosty. Třinečtí hokejisté vydolovali z ostravského kluziště tři body i díky dvoubodovému příspěvku slovenského šikuly PATRIKA HREHORČÁKA.

Povedlo se vám porazit Vítkovice potřetí v sezoně. Vítězství se ovšem nerodilo vůbec snadno...

Podařil se nám vynikající start, dali jsme dva rychle góly, byli jsme na koni. Je škoda, že poté jsme trochu polevili. Na druhou stranu je třeba uznat, že Vítkovice začaly hrát velmi dobře, šly po nás. Domácím se povedly tři góly, což nás zbrzdilo. Pauza nám přišla vhod. Od druhé třetiny jsme začali hrát jinak, bylo to mnohem lepší, už jsme měli hru pod kontrolou.

U prvního gólu jsi byl původně označen za střelce, po opravě je ale v zápasovém protokolu uveden Martin Růžička. Kde je tedy pravda?

Trochu jsem tu trefu Růžovi ukradl, lehce jsem puk zasáhl. Uvidíme, jestli mi gól nakonec přiznají, necháme se překvapit (usmívá se).

Měli jste skvělý vstup do první i druhé třetiny. Čím si ty výborné starty vysvětluješ?

Repre pauza byla docela dlouhá, předtím jsme hráli obden. Byli jsme pořádně natěšení, že si znovu můžeme zahrát. Po minulé porážce na Spartě jsme byli pořádně hladoví. Ten nezdar nás hodně mrzel a chtěli jsme ho odčinit.

Nastupuješ ve formaci s Martinem Růžičkou a Petrem Vránou. Jací to jsou spoluhráči?

Je to super, stačí vám málo a puk se k vám dostane každou chvíli. Někdy je to opravdu až jednoduché. Na druhou stranu je to ale dřina, protože jako mladý tam musíte makat například v rozích. Už několik zápasů jsem s klukama odehrál, ale konečně se mi povedlo přispět i nějakými body.

Váš nejbližší soupeř o Prezidentskou trofej ze Sparty dnes doma ztratil dva body. To je příjemná zpráva, že?

Musím na dálku poděkovat Honzovi Hladonikovi, kterého znám z juniorky a který teď hraje za Vary. Psal jsem mu, aby Spartě vzali aspoň bodík. Tímto mu děkuju. Čeká nás ještě jeden zápas na Spartě a budeme chtít tam získat tři body. Do konce základní části zbývá dost zápasů a my chceme urvat maximum.

Foto: Petr Kotala