Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hráli jsme kompaktně, těší Martina Vojtka

31.12.2011 · Martin Stebel
Loučení s mistrovským rokem 2011 dopadlo pro Oceláře pozitivně. V přítomnosti televizních kamer zdolali Západočechy z Plzně zásluhou kolektivního pojetí výsledkem 3:0. Bezchybným výkonem se prezentoval Martin Vojtek, jenž za svá záda nepropustil jediný kotouč. Po zápase se rád podělil o své bezprostřední dojmy.

Po delší době vítězství za tři body a výkon, který relativně odpovídá pověsti obhájců titulu...

Vyhráli jsme ligu, ale to je historie, na tohle se už nikdo neptá. Myslím si, že už jsme nohama pevně na zemi. V současné chvíli můžeme být spokojení, že se nám povedlo po dlouhé době vyhrát za tři body. To čekání bylo dlouhé.

V první třetině se ti za nerozhodného stavu podařil efektní zákrok proti Tomáši Vlasákovi...

Vlasák udělal stahovačku našemu obránci, ten jenom projel okolo. Zkusil jsem vytáhnout mojí hokejku a snažil jsem se vypíchnout mu puk. Naštěstí to vyšlo podle mých představ a jsem za to rád. "Pan Torspo" (značka Vojtkovy hokejky, pozn. autora) si zasloužil pochvalu.

Plzeň letos potvrzuje pověst spolufavorita ligy a má značný ofenzivní potenciál, ale jejich střelce jsi vychytal. Disciplinovaný výkon jsi dokonce vyšperkoval prestižním "shut-outem"...

To potěší. Každá nula je těžká, to je fakt. My jsme ale v situaci, kdy se nehraje na nulu, ale hlavně na tři body. Plzeň má parádní hráče jakými jsou Straka, Vlasák, Duda, Pletka. To jsou chlapi, kteří umí dát gól. Dnes jsme ale hráli disciplinovaně, nedávali jsme jim šance početních výhod. To rozhodlo. Nula je pouze takový hezký bonus. Velmi dobře jsme je bránili, takhle kvalitně jsme do defenzivy nehráli snad v celé sezóně. Musím ještě jednou pochválit celý tým. Bránili jsme opravdu kompaktně, celé pětky se zapojovaly do obranné činnosti. Tak by to mělo fungovat vždy.


Při odchodu do kabin byla k vidění i slyšení slovní výměna názorů s Radkem Dudou. Co bylo jádrem sporu?

Tohle bych moc neřešil. Duda po mě něco pokřikoval, asi nezvládl psychicky průběh utkání. Taková věc mě ale nemůže nikdy rozhodit. Já jsem jeho provokacím nijak nepodlehl. Starám se jen o sebe a o svůj tým. Soupeř mě opravdu vůbec nezajímá.

Tlak soupeře postupem času gradoval a hosté mnohdy šli do tvého brankoviště se značným důrazem na hraně regulérnosti...

Je fakt, že občas to bylo docela tvrdé. Plzeň to zkoušela všemi možnými způsoby. Ke konci zápasu do mě začali jít, šli do brankoviště s opravdu velkým důrazem. Musím ale poděkovat našim obráncům. Ti je drželi zkrátka a ke mně je tolik nepouštěli.

Čisté konto nebývá levná záležitost. Už ti klubový pokladník něco v tom smyslu naznačil?

Přiznám se, že ani nevím, kdy naposled jsem vychytal nulu, proto si ani nepamatuji, kolik to bude přesně stát. Musím se zeptat na částku. Zaplatím ale rád, to je jasné (směje se).