Horší třetinu si snad v Třinci nepamatuji, hořekuje Tomáš Klimenta

06.12.2011 · Petr Lundák
Po první dvacetiminutovce v českobudějovické Budvar aréně vypadali Třinečtí na ručník. Prohrávali už od tři branky a domácí jasně diktovali tempo hry. Jenže od poloviny utkání se role obrátily a Oceláři také zásluhou trefy Tomáše Klimenty, který překonal Kováře přesnou trefou do růžku jeho branky, se přiblížili na rozdíl jediné branky. Ale ani závěrečná power-play jim nepomohla k bodu.

Tomáši, jak si vysvětlit vaší první třetinu? Už to skoro vypadalo, že si domů z Budějovic odvezete pěkný příděl?
Je to pravda, první část jsme prostě odehráli příšerně! Dělali jsme úplné opaky toho, co jsme si před zápasem řekli v kabině. Těžko říci, čím to bylo.
Klidně jsme mohli dostat šest nebo sedm branek. Já, co jsem v Třinci, tak si snad nepamatuji tak hroznou třetinu, opravdu. Nejhorší třetina!

Určitě vás to musí mrzet, protože ke konci zápasu jste sahali k vyrovnání?
Samozřejmě, že ano. Jak už jsem ale řekl, nikdy jsem v Třinci nic takového neviděl.

V první třetině jste také přišli o spoluhráče Cartelliho, nevíte, co se mu přesně stalo?
Momentálně opravdu nevím, co je s Mariem. Ale myslím si, že snad měl něco se zády a musel ihned odjet do nemocnice na vyšetření. Ale detaily neznám.

Na pozápasové tiskové konferenci se také k marodce vyjádřil i trenér Ocelářů Pavel Marek
"Musíme si počkat, jaký výsledek bude mít Cartelli z vyšetření. Ale je to zase zásah do naší sestavy. Proto zase povoláme dalšího mladého hráče, což je náročné. Zápasy jsou rychle po sobě a kluci už toho mají také dost."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary