Hokejová tombola 50 na 50: radost pro výherce i obdarované!

29.01.2019 · Martin Stebel
Třinecká WERK ARENA umí nabídnout nejen ryze hokejové emoce, na každém extraligovém utkání lze vyhrát také příjemnou finanční částku. Všechny fanoušky dostane do hry tiket od generálního partnera nejvyšší tuzemské hokejové soutěže, společnosti Tipsport. Akce má navíc charitativní podtext. Tímto krokem je totiž podpořen Nadační fond OCELÁŘI.

Princip hry je velmi jednoduchý. Během každého domácího utkání si můžete přímo ve WERK ARENĚ na pobočce Tipsportu či u kamelotů, zakoupit tiket v hodnotě 50 Kč, který následně poputuje do slosování. Následný výtěžek se poté rozdělí v poměru 50:50, tedy 50% výhry připadne vylosovanému výherci, a to přímo na daném utkání, a 50% Nadačnímu fondu OCELÁŘI. Fanoušci Ocelářů přitom patří v rámci extraligy k nejštědřejším. V aktuální extraligové sezoně už se povedlo vybrat přes 446 tisíc korun, do Nadačního fondu OCELÁŘI proto zatím doputovalo přesně 223.450 Kč.

Hokejová tombola dokáže napsat zajímavé příběhy. Jeden z nich se odehrál v rámci lednového utkání Ocelářů proti Litvínovu. Šťastným výhercem se stal pan René Psohlavec. Ten věnoval svou polovinu výhry (10.425,- Kč) na konto ocelářské mládeže: "Mám několik kolegů, kteří mají své syny v různých hokejových klubech a trochu vím, jak to chodí. Někdy se stane, že dítě sice má talent, ale musí s hokejem skončit kvůli finanční náročnosti. Rodiče to prostě někdy nemohou utáhnout. V začátcích všech mladých hokejistů je důležitá každá koruna," uvědomuje si 45letý mecenáš, jenž bydlí ve Frýdku-Místku.

Věrný fanda Ocelářů prozradil, jakými motivy se řídil a jakým způsobem se ohledně výhry rozhodoval: "Už když jsem kupoval lístek, tak jsme si s kolegou říkali, že to je velmi dobrá věc, která jde pro děti. Když oznámili, že jsem tombolu vyhrál, byl to trošku šok, to přiznávám. Nebylo ale žádné dilema, neváhal jsem. Okamžitě jsem věděl, že celý svůj podíl věnuji Nadačnímu fondu OCELÁŘI."

Obětavý příznivec podporuje svůj oblíbený klub nejen v domácí aréně, ale občas nechybí ani při venkovních zápasech: "Ocelářům fandím zhruba dvacet let, chodím také na partnerský klub ve Frýdku-Místku. Poprvé mě na hokej vzal kolega, tehdy se samozřejmě hrálo ještě ve staré Werk aréně. Snažím se občas jezdit i na venkovní zápasy, byl jsem s Třincem například na finále v Litvínově, cestoval jsem i na Ligu mistrů do Švédska a Finska. Pracuji v energetice, je to časově náročné povolání, ale podporuji Oceláře co nejčastěji!"