Hokej je hra chyb, dnes jsme jich udělali víc, mrzí Petružálka

11.11.2016 · Martin Stebel, Martina Sikorová
Tohle rozhodně nebylo nejpovedenější vystoupení Ocelářů v letošním ročníku Tipsport extraligy. Třinečtí hokejisté sice byli v konfrontaci s Libercem střelecky aktivnějším mužstvem, přesto ale odešli z ledu se sklopeným zrakem. Páteční utkání se pokusil zhodnotit JAKUB PETRUŽÁLEK.

O příčinách neúspěchu svého týmu

Byl to vyrovnaný zápas, přibližně takové to bude v play-off. Snažili jsme si to užít. Trochu paradoxně jsme podali lepší výkon, než tomu bylo ve Varech, kde se vyhrálo. Neříkám, že můžeme být spokojení, to samozřejmě ne, přišli jsme o tři body. Nasazení a bojovnost byly větší, než ve středu ve Varech. Chybama se učíme, máme co zlepšovat. V neděli musíme jít do zápasu zase na sto procent.

O nebezpečných protiútocích soupeře

Moc dobře víme, že Liberec má rychlé protiútoky, do přečíslení chodí nejen útočníci, ale i beci. Liberec umí zaútočit třeba ve čtyřech lidech, dnes tam třeba bylo přečíslení čtyři na dva. Hokej je hra chyb, dnes jsme jich udělali víc, stálo nás to tři body. Musí to být varování pro další zápasy, tohle se nesmí opakovat.

O důsledném bránění středního pásma Libercem

Brání to výborně, což jsme ale věděli, už druhou sezonu předvádějí tenhle styl, mají to na této taktice založené. My musíme hrát trpělivě a plnit to, co nám říká trenér. Je třeba zachovat koncentraci celých šedesát minut, protože vypustíte třeba jen jedno střídání a rozhodne to zápas.

O vlastním herním projevu

Snažím se makat celý zápas. Síly ale máme rovnoměrně rozložené do všech formací. Jednou se daří těm, podruhé zase zaskočí další lajna. O tom je hokej. Neznám hráče, kterému by se dařilo všech 52. kol. Když se někomu nedaří střelecky, musí dělat černou práci, chodit víc do těla. Hráč se potom alespoň musí snažit ovlivnit věci, které ovlivnit může - přípravu na zápas, spánek, kvalitní jídlo atd.

HC Motor České Budějovice