Hodnocení J. Orsavy a E. Hrni po utkání v M. Boleslavi

14.11.2014 · Eva Dvorská
V pátečním duelu se Oceláři vydali na led Mladé Boleslavi, která se v dosavadním průběhu sezony v domácím prostředí trápí - ve ŠkoEnergo Aréně se slavilo vítězství naposledy 26. září. Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy třinečtí hráči vstřelili dvě branky během 27 sekund a ubránili oslabení pěti proti třem.

K mikrofónu jsme si tentokrát pozvali autory dvou rychlých branek - Jakuba Orsavu a Erika Hrňu. Pánové, jak byste zhodnotili dnešní utkání?

Erik: Věděli jsme, že na nás Boleslav nastoupí, že budou bruslit a jsme rádi, že nevyužili ty přesilovky a šance, které měli. Naštěstí jsme dali více gólů a vyhráli.

Jakub: Šimon nás hodně podržel, byly tam nějaké gólovky, zejména pět na tři skoro dvě minuty.

Erik: Když jsem to "perfektně" vyhodil.

Co přesně se stalo, že jste se sešli společně na trestné lavici?

Jakub: Jsme si chtěli jen odpočinout. (usmívá se)

Erik: Vyhodil jsem puk, chtěl jsem ho vyhodit na zadní mantinel, ale tím že jsem do toho dal moc síly, tak to letělo až mimo a to už jsem se jen chytil za hlavu, co jsem to udělal. Byla to moje chyba, naštěstí kluci a Šimon to parádně odbránili, tak jsem jim pak poděkoval, protože to mohlo rozhodnout zápas.

Vrátily vám klid na hokejky dvě rychlé branky ve druhé třetině?

Erik: Tím, že jsme dali další gól, tak jsme se trošku uklidnili, ale zase jsme vypadli a přestali jsme hrát, vymýšleli jsme, ztráceli jsme puky na modré a to se nesmí stávat.

Jakub: Opravdu bylo důležité, že jsme ubránili na konci druhé třetiny těch pět na tři, to si myslím, že byl rozhodující faktor. Udrželi jsme vedení 3:2 a do třetí třetiny jsme šli s tím, že už budeme hrát trochu odzadu, nikam se nepohrneme a vyšlo to. Ubránili jsme to, dali jsme ještě jeden gól, uklidnili se a bylo to dobré.

Eriku, jak bys popsal situaci kolem tvého gólu?

Jakub: Ten ani nevěděl, že ho dal (směje se).

Erik: No to jsem nevěděl, že tam spadl. Myslel jsem, že to gólman drží pod rukou a slyšel jsem jen jak Tronča řve "gooool" a já jen "Co? Však to drží". (smích) Tak jsem se ani neradoval, popojel jsem a viděl jsem ten puk, ale myslel jsem, že leží za brankou na síťce, vůbec jsem nevěděl, že je v bráně.

Jakube, tvůj gól byl ale také poněkud se štěstím, je to tak?

Erik: Ten taky vůbec nevěděl, jak ho dal. (smích)

Jakub: Vůbec jsem taky nevěděl. Jen jsem viděl, že David Nosek to bude střílet, tak jsem chtěl jet do brány, otočil jsem se zády k němu a on mi trefil hokejku, takže to bylo hodně se štěstím, ale počítá se.

Erik: Hlavně, že vykládáš, že ani nevím, jak jsem ho dal já. (smích)

V neděli vás čeká zápas v Karlových Varech, jaký je plán na víkend?

Jakub: V sobotu máme ještě trénink v Boleslavi a odpoledne se přesuneme na druhý kout do Karlových Varů.

Erik: Když tam vyhrajeme, tak si myslím, že to bude slušný trip.

Eriku, do Třince ses vrátil po hostování v Olomouci, kde se ti velmi dařilo. Co všechno ti to přineslo?

Erik: Přineslo mi to hlavně klid na hokejce, hraji víc s kotoučem, neodhazuji ho a hraji si víc svou hru. Zpět do Třince jsem se moc těšil.

Jakub: Kdo by se netěšil do Třince, že? (smích)

Máš tedy možnost srovnání. Například zázemí pro hráče je považováno v Třinci za jedno z nejlepších, souhlasíš?

Erik: Zázemí je v Třinci podstatně lepší, přeci jen Olomouc postoupila z první ligy, takže se to nedá srovnávat. Navíc teď máme v Třinci novou halu, ale i když byla ta stará, tak zázemí bylo někde úplně jinde než je v Olomouci. Myslím, že pokud ale udrží extraligu, tak budou vše zlepšovat.