Hodně cenná výhra, radoval se David Květoň

24.11.2009 · Martin Stebel
Rovněž letošní třetí vzájemný duel Slavie a Třince dopadl lépe pro Slezany. Zásluhou trefy Davida Květoně získali v nastaveném čase dva body. Unavený, ale spokojený forvard se v telefonickém rozhovoru podělil o své bezprostřední pozápasové dojmy.

Davide, jsi autorem vítězné branky. Jak zní tvé hodnocení duelu se Slavii?

Hodnotím to pozitivně (směje se). Hrálo se ve slušném tempu, bylo to v některých chvílích trošku vyhrocené, ale podstatné jsou naše body. Proti nám stál kvalitní soupeř, proto je výhra hodně cenná.

Popiš nám, jak vypadal rozhodující moment zápasu tvým pohledem...

Od modré pálil Radek Bonk, před brankovištěm jsem byl s Pepou Hrabalem, kterého nějak natlačili do branky. Potom se puk dostal ke mě a dorážel jsem do téměř prázdné klece. Byla to dost nepřehledná skrumáž, ale je fajn, že to takhle dopadlo.

David Květoň

Hlavní sudí Jeřábek celou situaci konzultoval u videorozhodčího. Byly u tebe pochybnosti, nebo jistota regulérního gólu?

Upřímně řečeno, myslel jsem, že uzná už tu Radkovu střelu. Měl jsem dojem, že to prošlo do brány. Nakonec uznal až tu mou dorážku. Nějak netuším, proč to tak zdlouhavě řešili u videa.

Podstatnou část zápasu jste vedli. Jsou pro tebe v konečném účtování dva body ziskem, či ztrátou?

Slavia je vždy těžký soupeř, nemůžeme na to koukat jako na ztrátu. Je škoda, že jsme neudrželi vedení 2:1, ale v závěru domácí hráli často přesilovky a to se docela složitě brání. Já tyhle body určitě beru jako zisk.

Dnes jsi nastoupil ve formaci s Radkem Bonkem a Vojtou Polákem. Jak hodnotíš tuhle spolupráci?

Hrálo se mi docela dobře. Jak Radek, tak Vojta jsou výborní spoluhráči. Mají stabilitu, jsou silní na puku, mají přehled. Možná trochu škoda, že jsme víc nestříleli, měli jsme častěji ohrožovat slavistickou branku. Snad to bude příště lepší.