Generali Česká Cup: v úterý Oceláře prověří Zlín

10.08.2020 · Martin Stebel
Aktuální venkovní teploty sice atakují tropické hodnoty, ale ve WERK ARENĚ je ledová plocha kvalitně připravená na další letní pohárový duel. V úterý 11. srpna třinečtí hráči přivítají tým ze Zlína. Zahajovací buly proběhne v sedmnáct hodin. Pokud se na zápas nedostavíte osobně, můžete průběh sledovat na HokejkaTV.cz.

PSG Berani Zlín

Zlínský extraligový A-tým vyjel poprvé na led 27. července, o týden později než Oceláři. Nejzásadnější změna v rámci klubu se neodehrála v hráčském kádru, ale na manažerském postu. V organizaci z Baťova města už totiž nadále nebude na pozici generálního manažera působit Martin Hosták. Dvaapadesátiletý Hosták nastoupil do funkce v červnu 2017. Podle názoru spolumajitelů se ale za dobu jeho působení nepodařilo naplnit vize, se kterými přišel: "Když jsem do klubu přišel, byla tam po mých předchůdcích obrovská ekonomická díra, kterou se nám podařilo nějakým způsobem zcelit. Takže ekonomická stabilizace klubu je věc, na kterou jsem pyšný. Svým způsobem jsem svůj zlínský konec vstřebal, svým způsobem ještě ne. Přece jen jsem tam strávil tři roky, takže mi to chvíli potrvá, než se s tím vyrovnám úplně. Respektuji rozhodnutí o mém odvolání, ale nerespektujii důvody."

Berani vstoupili do Generali Česká Cupu úspěšně. Nejprve na stadionu Luďka Čajky dokázali těsně zdolat Vítkovice 4:3, naposledy tým pod vedením trenéra Roberta Svobody zvítězil v Přerově vysoko 6:0: "Výsledek sice hovoří jednoznačně, ale rozhodně to nebylo tak jednoduché. Domácí hráli velmi dobře, nás podržel v důležitých momentech brankář Dan Huf. Prosadili jsme se po zdařilých akcích a jsme rádi, že jsme uhráli tento výsledek bez obdržené branky. Avizovali jsme protočení sestavy a příležitost dostali mladí hráči. Všichni mladíci se ukázali v dobrém světle a herní projev byl velmi slušný," hodnotil čtvrteční duel hlavní kouč Robert Svoboda.

Minulé utkání Zlína:

HC Zubr Přerov - PSG Berani Zlín 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Herman (Václavek), 13. Dufek (Řezníček), 17. Dobiáš, 17. Köhler (D. Nosek, Dufek), 50. Köhler (Honejsek, Šlahař), 60. Okál (Honejsek, Šlahař).

Sestava PSG Berani Zlín: Huf - Gazda, Žižka (C), D. Nosek (A), Matyáš Hamrlík, Řezníček, Dluhoš - Dufek, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Sebera - Dobiáš, Herman, Václavek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pondělí zahájili čtvrtý tréninkový týden. Také druhý koronavirový test naštěstí dopadl pro kompletní tým negativním výsledkem, tudíž nic nebrání tomu, aby úřadující mistři pokračovali v klasickém zápasovém režimu. Nejzásadnější události uplynulého týdne je bezesporu vzájemná dohoda s útočníkem Filipem Zadinou, který Ocelářům bude k dispozici pro úvod Tipsport extraligy. V polovině listopadu by se pak talentovaný ofenzivní mladík měl hlásit zpátky v tréninkovém kempu Detroitu.

Tým zpod Javorového aktuálně testuje herní kvality zkušeného Juraje Mikúše. Vysoký centr s pravým držením hole dosud naskočil do pohárových zápasů proti Přerovu (7:2) a ve Vítkovicích (4:3). Přihrál na jeden gól, vedl si obstojně. "Neztratil se. Kádr není nafukovací, uvidíme v dalších dnech. Zatím ke zkoušce přistoupil skvěle a cítí se dobře," řekl na jeho adresu po utkání v Ostravě Václav Varaďa.

V předchozím ročníku skončil Juraj Mikúš předčasně v Litvínově, nyní se snaží o restart: "S trenéry jsme si řekli, že mi šanci dají. Jsem centr, takže bych měl hrát dobře dozadu, vyhrávat buly, stmelovat lajnu. Jsou tady šikovná křídla, takže je jim třeba puky rychle házet. Když na tréninku vidíte všechny hráče, tahá vás to dopředu, je pro mě extra motivace se v takovém týmu udržet. Nad velkou konkurencí radši nepřemýšlím. Když už tady jsem, chci zabojovat. Jemná nervozita a napětí tam samozřejmě jsou. Kdyby mi to bylo jedno, asi by to nebylo dobré. Je tady dobrá parta a neříkám to jako klišé. Prošel jsem pár týmů, mohu to posoudit. Konkurence je velká, maká se, ale po tréninku je sranda," těší 33letého forvarda.

Minulé utkání Ocelářů:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 26. Lakatoš (Štencel, Svoboda), 41. Hruška (Štencel, Schleiss), 46. Marosz (Krenželok, Mallet) – 34. Vrána (Adámek), 37. Vrána (Stránský, Růžička), 52. Gernát (Hrehorčák), 59. Růžička (Gernát, Vrána).

Sestava Ocelářů: Štěpánek – Gernát, Adámek, Galvinš, Musil, Husák, Hrachovský – M. Stránský, Vrána, M. Růžička (A) – Dravecký (C), Mikúš, Hrňa – Hrehorčák, Veselý, M. Roman.

O zápase

Termín utkání: úterý, 11. srpna 2020, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Video přenos: HokejkaTV

Další program Ocelářů

4. kolo GČC: čt. 13.8. od 17:30 - PSG Berani Zlín vs. HC Oceláři
5. kolo GČC: út. 18.8. od 18:00 - HC Zubr Přerov vs. HC Oceláři
6. kolo GČC: čt. 20.8. od 17:00 - HC Oceláři vs. HC Vítkovice Ridera

Duely se budou stejně jako v Tipsport extralize vysílat v České televizi a na O2 TV Sport, případně na HokejkaTV.cz (oba duely Ocelářů v aktuálním týdnu). Fanoušci, kteří měli zakoupeno celosezónní (2019/20) členství mohou zápasy Generali Česká Cup na HokejkaTV sledovat zdarma.

Připomínáme, že zápasy Generali Česká Cupu se odehrají podle platných bezpečnostních nařízení, které výrazně omezují kapacitu WERK ARENY. Více informací k utkání najdete ZDE.