Generali Česká Cup: Oceláři si to s Vítkovicemi rozdají o postup!

19.08.2020 · Martin Stebel
Derby s pikantním nádechem je tady! Teprve závěrečná střetnutí skupiny D turnaje Generali Česká Cup ve čtvrtek určí postupující týmy. Na čele tabulky jsou Oceláři s deseti body, Vítkovice a Zlín mají v těsném závěsu po devíti bodech. Dvě postupová místa, tři kandidáti na čtvrtfinále. Moravskoslezská konfrontace bude ve WERK ARENĚ před kamerami ČT Sport zahájena v 17:00.

HC Vítkovice Ridera

Ostravané dva úvodní duely letního turnaje těsně prohráli, ale v následujících třech bitvách už neztratili ani bod. Dvakrát přetlačili Přerov, naposledy v úterý si v Ostravar aréně v ofenzivně úrodné přetahované poradili také se Zlínem 5:3. Dva zásahy zaznamenal třinecký odchovanec Rostislav Marosz, který je s bilancí 4+2 aktuálně nejpilnějším sběratelem kanadských bodů ve vítkovickém kádru. Zásluhou dvougólového triumfu má Ridera oproti Beranům jak lepší skóre, tak rovněž vzájemné zápasy. Postupová tajenka bude definitivně rozluštěná teprve ve čtvrtek večer.

Je tedy nad slunce jasnější, že kolektiv z Vítkovic vycestuje pod Javorový s touhou favorizovaného rivala udolat: "Máme šanci na postup a do Třince jedeme s tím, že se o postup popereme a chceme postoupit, jinak se na to nedíváme, jinak to nevnímáme. Svým způsobem i nyní trošku uzpůsobíme sestavu, takže změny budou, někteří hráči hrát nebudou. Nicméně platí, že i tentokrát pojedeme v plném složení a jak už jsem řekl, s cílem postoupit," prozradil na klubovém webu hlavní trenér Mojmír Trličík.

Sestava Vítkovic v minulém utkání: M. Svoboda – Štencel, Polák, Trška, R. Černý, L. Kovář, Kubeš, Demel – Mallet, R. Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Marosz, Irgl – Dočekal, Mikyska, Schleiss – Dej, Werbik, T. Kubalík.

Z kabiny Ocelářů

Výsledkově to sice v Přerově nedopadlo ideálně, ovšem mladší a méně zkušená sestava Ocelářů zanechala v MEO aréně solidní dojem. Do tabulky zapsala jeden bod, který může mít při konečném zúčtování rozhodující význam: "Utkání bylo velmi vyrovnané. Věřím tomu, že pro kluky, které jsme zařadili to sestavy, to byl zápas, který si přáli mít. Že to nedopadlo, je věc druhá. Ale hráli na maximum. Domácím výborně zachytal brankář a udržel je v utkání. Za bod jsme rádi. Nyní nás čeká rozhodující duel s Vítkovicemi, který rozhodne o postupu. Těšíme se na něj," sdělil Václav Varaďa.

Hlavní kouč po úterním utkání v Přerově naznačil, v jakém složení by jeho svěřenci mohli do regionálního klání nastoupit: "Do sestavy zařadíme hráče, kteří v Přerově nehráli, plus nastoupí zhruba dva až tři kluci z úterního zápasu. Objeví se také hráči, kteří nedávno byli na srazu reprezentační dvacítky. Poslední duel ve skupině bude lákadlem pro fanoušky, čeká nás souboj o postup. Samozřejmě vnímám, že situace je stále složitá a do WERK ARENY se každý nedostane. Přesto bych si ale přál hezkou kulisu. My se na derby těšíme, ať už dopadne jakkoli. Věřím, že naši hráči se znovu vydají ze všech sil a nakonec zápas úspěšně zvládnou."

Minulé vzájemné utkání, čtvrtek 6.8.2020

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 26. Lakatoš (Štencel, Svoboda), 41. Hruška (Štencel, Schleiss), 46. Marosz (Krenželok, Mallet) – 34. Vrána (Adámek), 37. Vrána (Stránský, Růžička), 52. Gernát (Hrehorčák), 59. Růžička (Gernát, Vrána).

Tabulka skupiny D

1. HC Oceláři Třinec 18:14, 10 bodů
2. HC Vítkovice Ridera 19:12, 9 bodů
3. PSG Berani Zlín 19:13, 9 bodů
4. HC Zubr Přerov 6:23, 2 body

O zápase

Termín utkání: čtvrtek, 20. srpna 2020, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: ČT Sport

Připomínáme, že díky uvolnění opatření v Moravskoslezském kraji se zvyšuje kapacita hlediště. V platnosti nadále zůstává povinnost nosit roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Ačkoli KHS Moravskoslezského kraje v pátek 14. srpna uvolnila opatření až na 500 osob na sektor, stávající preventivní opatření upravují hlediště na sezení ob řadu a ob místo. Na zápas Ocelářů proti Vítkovicím tak bude kapacita hlediště bezmála 1000 diváků.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary