Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Góly v oslabení? Trénujeme to, shodují se Žejdl s Douderou

03.10.2014 · Martin Stebel
Ocelářům se v rámci 8. kola Tipsport extraligy podařilo navléknout v pořadí čtvrtý korálek na šňůru výher v řadě. Vynikající formu Třince tentokrát odskákala karlovarská Energie. O vítězství Slezanů rozhodla už první perioda, ve které se trefili Lukáš Žejdl a Milan Doudera. Pro oba to byla premiérová branka v třineckém extraligovém dresu.

Čekání na první extraligový gól v novém působišti se protáhlo až do osmého kola...

Trvalo to opravdu docela dlouho. Od přípravy jsem neskóroval, jsem rád, že to pomohlo k vítězství. Tu střeleckou absenci jsem měl trochu v hlavě, někteří kluci se mi dokonce smáli. Já ale říkal, že góly budu dávat až v desátém kole, proto jsem si vlastně trochu pospíšil (směje se). Na soupeře jsme od začátku vletěli, Vary tady neměly moc šanci, rozhodly dva slepené góly hned v první třetině.

Povedla se vám pátá branka ve vlastním oslabení v této sezoně. Tohle už nemůže být náhoda...

V tréninku se na hru v oslabení dost zaměřujeme, zatím nám to vychází. Jak se zvětšila útočná pásma, řekli jsme si, že budeme mít k soupeřům rychlejší přístup. Když navíc naši beci výborně brání, daří se nám vyhazovat puky a protože máme rychlé útočníky, vzniknou z toho nebezpečné akce. Řekli jsme si, že budeme hrát non-stop naplno, navíc nás ženou dopředu skvělí diváci. Je tady trochu menší hřiště, když na soupeře zatlačíte, má to efekt.

Vypadá to, že spolupráce s Danem Rákosem by mohla znovu fungovat, jak tomu bylo na začátku přípravy...

V přípravě jsme spolu hráli jen dva zápasy, ale rozuměli jsme si, fungovalo to, pak se Dan bohužel zranil. Už minule jsme si na sebe museli znovu zvykat, poté se zranil Radim Matuš, museli jsme trochu improvizovat se složením útoků. Jsem rád, že s Danem mohu zase hrát. Parádně k nám zapadl taky Kuba Orsava.

--------------------------------------------------------------------------------------------


Milane, po všech stránkách povedené utkání, navíc premiérový zásah v Třinci...

Jsou to úžasné pocity, máme tři body, vyhrálo se s čistým kontem. Z mého gólu mám obrovskou radost. Co k tomu říct? Viděl jsem, že mi Marek Růžička nahrává. Byl jsem u mantinelu úplně sám, měl jsem dostatek času, naštěstí jsem to trefil. Uvidíme, co mi pokladník naúčtuje. Zaplatím ale rád, tohle jsou příjemné věci.

Ve třetím utkání v řadě se Ocelářům povedl gól během oslabení. Kde hledat důvody této poněkud paradoxní situace?

Zkoušíme to v tréninku, sledujeme taky video, jak soupeři zakládají útoky. V oslabení hrajeme s maximální aktivitou, napadáme obránce, kteří jsou potom pod tlakem. Z toho pramení chyby a daří se nám to využívat.

Z WERK ARENY se pomalu ale jistě stává téměř nedobytný hrad...

Domácí stadion je pro nás obrovskou výhodou. Diváci jsou tady našim dalším hráčem na ledě, hodně nám pomáhají. Teď to chceme ještě potvrdit v neděli a naplno využít domácí prostředí proti Hradci. Zase budeme chtít lidem v Třinci udělat radost!