Frýdek-Místek se zachránil a usiluje o play off: Můžeme udělat úspěch, tuší Kurovský

02.03.2022 · Patrik Czepiec, Foto: Lukáš Filipec
Bojovat budou do posledního dechu. Frýdecko-místečtí Rysi, kteří jsou partnerským klubem Ocelářů ve druhé nejvyšší soutěži, díky pondělnímu vítězství na ledě Přerova (4:3 po nájezdech) odvrátili hrozbu baráže. Při extrémní vyrovnanosti letošního vydání Chance ligy však ještě mohou dosáhnout na předkolo play off. Rozhodne poslední zápas základní části, jehož výsledek netrpělivě očekává také třinecký útočník Daniel Kurovský. Třiadvacetiletý čahoun by rád pomohl Frýdku-Místku s případnou vyřazovací fází.

Jestli Kurovský Slezanům poskytne pomocnou ruku, o tom více napoví středeční zápas. Desátý Frýdek-Místek vyrazí do Vrchlabí. Jde o duel tabulkových sousedů a kdo urve tři body, zaručí si automaticky účast v osmifinále, zatímco soupeři ukončí sezonu. Rysům k postupu postačí bod.

„I když teď nenastoupím, zápas budu sledovat. Věřím, že kluci přivezou nějaký bodík, který nám pomůže k předkolu,“ doufá Daniel Kurovský.

Útočník Ocelářů prožívá sezonu protkanou zraněními. Její osud může ovšem zvrátit vyvedeným finišem. Ve Frýdku-Místku se pozvolně rozehrává. Pakliže bude předvádět adekvátní výkony, zdaleka není vyloučené jeho opětovné zapojení do extraligového koloběhu.

Vloni se na třineckém titulu podílel 15 zápasy a třemi body v play off. V tomto ročníku zase významně pomohl frýdecko-místeckým hokejistům k definitivní záchraně. V sobotu svedli na domácím ledě velmi vyrovnaný duel s Porubou. Kurovský určil fotbalový výsledek 1:0 svou trefou po krásné kombinaci s Filipem Komorskim a Alanem Łyszczarczykem.

„Asi to bude jeden z gólů, na které budu vzpomínat. Ale já bych chtěl spíše vyzdvihnout týmový výkon, protože v tom zápase jsem fakt cítil, že všichni jedou na krev,“ chválí Kurovský. „Dávali jsme všechno do toho, aby se Frýdek v první lize zachránil. S Porubou a následně s Přerovem jsme získali dvě nejcennější výhry, které nám pomohly k tomu, že se udržíme.“

Dvě sezony = dva tituly?

První mise se Rysům vyvedla. Ještě je ovšem čeká jeden neméně náročný úkol. Velký rozdíl v celkovém vyznění sezony udělá poslední kolo ve Vrchlabí.

„Nebude na nás takový tlak, jaký jsme cítili od poloviny sezony. Úleva tu určitě je. Na druhou stranu, Frýdek patří k nejlepším týmům v první lize, pokud se bavíme o jeho úplném složení. Myslím si, že bychom letos mohli udělat nějaký úspěch a postoupit i z předkola,“ přemítá havířovský rodák.

V barvách Ocelářů zvládl v rámci této sezony sedm startů. Momentálně má hlavu nastavenou na prvoligové play off. Ale co kdyby pouť Rysů skončila předčasně?

„Uvidím, jak se situace vyvine a jestli ještě dostanu příležitost v Třinci. Mít šanci vyhrát dva extraligové tituly ve dvou letech by bylo krásné,“ přiznává Daniel Kurovský.